Ko uzdāvināt makšķerniekam

Makšķerēšana ir viens no populārākajiem hobija veidiem pasaulē, kas ir ļoti aktuāls arī tepat pie mums Latvijā. Domājot par to, ko uzdāvināt makšķerniekam svētkos, uzdevums varētu būt visai sarežģīts. Tomēr ir dažādi priekšmeti un gadžeti, kas noderētu katram makšķerniekam un atpūtniekam dabā.

Dāvanas hobijam tiek augstu vērtētas. Tā ir iespēja ne tikai uzdāvināt kaut ko noderīgu, bet arī iepriecināt ar atbalsta izrādīšanu pret dāvanas saņēmēja interesēm.

Šajā rakstā esam apkopojuši universālas un arī noderīgas davanu idejas par to, ko uzdāvināt makšķerniekam svētkos. 

Ceļa krūze dzēriena baudīšanai

cela kruze davana

Tā kā makšķerēšana ir hobija svaigā gaisā, tad tam var noderēt dažādi ikdienas gadžeti un aksesuāri, kas gluži vienkārši paredzēti atpūtai dabā. Pirmais piemērs varētu būt pašam sava ceļa krūze jeb ērti līdzņemšanai paņemama, izturīga krūze karstiem dzērieniem. Lai tas nebūtu jādzer no termosa pa taisno, daudz patīkamāk būs padzerties no glītas un ērtas krūzes.

Lai krūzi padarītu par īpašāku dāvanu, to var interesanti personalizēt. Piemēram, izvēlēties uzdrukāt kādu smieklīgu dizainu vai novēlējuma tekstu tās saņēmējam. Krūzi var tiešā veidā saistīt ar makšķerēšanas hobiju, lai dāvana būtu tematiska.

Silts džemperis

dzemperis ko uzdavinat makskerniekam

Makšķerēšanas hobijs prasa būt dabā uz vietas jau ļoti agri no rīta, kas bieži vien nozīmē aukstumu. Pat makšķerēšana jūlija vidū agri no rīta var būt auksta padarīšana, kad prasās kārtīgi saģērbties. Līdz ar to kāds mīksts un silts džemperis būs laba dāvana, kas tiks pieņemta ar prieku un pateicību.

Laba alternatīva var būt jebkurš cits apģērba gabals, kas tavam makšķerniekam ir nepieciešams. Varbūt tie ir jauni gumijas zābaki, cepure pret sauli vai varbūt lietus vai vēja jaka. To gan bez paša makšķernieka nopirkt būs nedaudz grūtāk. Tāpēc kāda dāvanu karte hobija vai sporta veikalā būs tieši laikā.

Šveices nazītis

sveices nazitis davana

Universāla dāvana, ko uzdāvināt makšķerniekam svētkos, varētu būt tā saucamais Šveices nazītis. Tā ir praktiska dāvana, kas noderēs ikvienam atpūtniekam dabā. Nosaukums jau saka priekšā, ka šis nazis ir radies tieši Šveicē, kas sākotnēji ticis izmantots kā dažādu noderīgu rīku komplekts karavīriem.

Šāds ērts komplektiņš noteikti noderēs makšķerniekam sava hobija attīstībā. Makšķerniekiem vienmēr vajadzētu būt līdzi nazītim, taču Šveices nazis būs vēl labāks papildinājums. Tas nāk komplektā arī ar daudziem citiem praktiskiem rīkiem ieskaitot vīli, pinceti, šķēres un vairākus citus rīkus. 

Vari mēģināt nazīti personalizēt, dāvanai piešķirot personiskāku pieeju.

Uzticams termoss karstai tējai

termoss udens pudele

Vēl viens sabiedrotais dabā, kas varētu būt lieliska dāvana makšķerniekam svētkos, ir kvalitatīvs un uzticams termoss. Jau minējām, ka makšķerēšana ir hobijs, kad nākas saskarties ar agro rītu atnesto aukstumu. Tad vislabāk sasildīties palīdzēs karsta tēja vai kafija, kas paņemta līdzi no mājām uzticamā termosā.

Termosa izvēlē ir svarīgi padomāt par uzticama zīmola izvēli, kas nepievils. Labam termosam ir jāspēj saglabāt dzēriena temperatūra visas dienas garumā. Lielā mērā tas, protams, ir atkarīgs arī no termosa lieluma.

Vairāk par termosa priekšrocībām lasi rakstā Termoss ir lielisks sabiedrotais dodoties dabā.

Izdzīvošanas komplekts dabā

davana virietim

Tiem, kas makšķerē, patīk pavadīt laiku dabā un izbaudīt to. Tas ir skaidrs. Līdz ar to dāvanas izvēle var būt kaut kas saistīts ar laika pavadīšanu dabā, piemēram, izdzīvošanas komplekts. To vari sagatavot pats vai atrast kādā specializētajā veikalā jau sapakotu variantu. Izdzīvošanas komplekts ir interesanta dāvana, kas būs arī ndoerīga.

Katram izdzīvošanas komplekts nozīmē ko citu, bet parasti tajos ir diezgan universālas lietas. Izdzīvošanas komplektā var likt iekšā jau iepriekš minēto Šveices nazīti, ko papildināt ar mitrajām salvetēm, līmlenti, sērkociņiem vai šķiltavām, lukturīti, plāksteriem, rezerves zeķu pāri, līdzekli pret kukaiņiem, mini degvīna pudelīti un jebko citu, kas ienāk prātā.

Var, protams, šai dāvanas izveidei pieiet arī ļoti radoši. Piemēram, izvēlēties taisīt smieklīgo izdzīvošanas komplektu. Vēl viens variants ir izveidot mazo aptieciņu, ko makšķerniekam vienmēr nēsāt līdzi.

Par izdzīvošanas komplektiem vairāk var palasīt mūsu rakstā Izdzīvošanas soma – ko ņemt līdzi, lai izdzīvotu dabā.

Kvalitatīva un stilīga blašķe

udenspudele.lv davana blaskes

Labs veids, kā sasildīties, reizēm var būt ne tikai tēja vai kafija, bet arī kāds alkoholisks dzēriens. Tam piemērotākā būs jauna blašķe, kas makšķerniekam vienmēr varēs būt līdzi. Bieži vien tomēr makšķerēšana ir atpūtas mirklis, kas tiek pavadīts vientulībā un mierā, iemalkojot savu iecienītāko degvīnu vai citu dzērienu.

Lai nebūtu jāņem līdzi pudeles, blašķes ir ļoti ērts variants. Turklāt mūsdienās tās ir pieejamas arī ļoti krāsainos, stilīgos un patīkamos dizainos. Piemēram, Stanley blašķes vispārīgi ir patīkami lietojamas. 

Blašķes noderēs arī kopīgos atpūtas mirkļos pie dabas ar ģimeni vai draugiem, kam ir bērni. Lai uz kopējā galda nebūtu stikla pudeles, blašķes būs daudz gaumīgāks risinājums.

Dāvanu karte hobijam

davana hobijam

Vēl viena lieliska dāvanas ideja makšķerniekam ir pašam sava dāvanu karte hobijam. Tādā veidā saņēmējs pats varēs izvēlēties, kas tieši viņam šobrīd ir visvairāk nepieciešams. Ja pats neesi makšķernieks, tad var gadīties sarežģīti izvēlēties kādu patiešām noderīgu un vērtīgu hobija papildinājumu.

Kā variants ir apvienotā dāvanu karte hobijam, kur ir apvienoti dažādu hobiju veikali. Tajā skaitā ir arī veikali makšķerniekiem, medniekiem un vispārīgi dabā būt mīļotājiem. Līdz ar to jubilārs varēs ne tikai izvēlēties sev vajadzīgo produktu, bet arī veikalu, kurā to meklēt.

Ātri žūstošs dvielis

dvielis davana makskerniekam

Makšķerēšanas hobijam noderīga dāvana varētu būt arī ātri žūstošs dvielis. Tā ir praktiska un vienlīdz arī universāla dāvana, kas vienmēr dabā noderēs. Makšķerēšanas hobijā it īpaši noderīgi varētu būt izmantot dvieli gan saslaucīties, gan arī uzkopt savu makšķerēšanas darbvietu pēc zivju noķeršanas. 

Ātri žūstošs dvielis ir viena no ērtākajām tehnoloģijām, jo nav ilgi jāgaida, kamēr dvielis svaigā gaisā izžūs. Tas notiek pavisam ātri, līdz ar to makšķernieks var šo dvieli pavisam ātri likt somā un pārvietot bez gaidīšanas.

Pārnēsājama ledus kaste

ledus kaste

Kad ivis noķertas, tad ledus kaste var būs noderīgs gadžets, kas palīdzēs zivis svaigas atvest mājās. Lai nebūtu jādomā par kādiem maisiņiem un kastītēm, ledus kaste jau būs pilnā gatavībā transportēt zivis. Tas labi noderēs gan vasarā, gan arī ziemas sezonā – īpaši kaislīgiem makšķerniekiem, kas labprāt dodas bļitkot.

Pats labākais ir tas, ka ledus kaste ir universāla dāvana. Tā noderēs ne tikai hobijam, bet arī kādam pārgājienam vai dārza ballītei, kad ārā jāiznes auksti aliņi. Tad tie paliks auksti visas dārza ballītes garumā. 

Cerams, ka tev noderēja šīs idejas un nu jau tu zini, ko uzdāvināt makšķerniekam svētkos!

Lai izdodas pārsteigt un iepriecināt!

Komentēt