Ieteikumi stenda iekārtošanai tirdziņos

Ja esi uzņēmējs, kas pārdod vai vēl tikai gatavojas pārdot savu produkciju tirdziņos, tad zini, ka vienmēr atradīsies veids kā vēl uzlabot un izcelt  savu produktu uz konkurentu fona. Stenda iekārtošanā svarīgās detaļas slēpjās sīkumos, jo tieši tie būs noteicošie tālākajā uzņēmuma darbībā.

Zini, kas ir tavs klients

Lai tavs produkts izceltos no pārējiem, pirmā lieta, kuru nepieciešams apzināties ir klientūra. Jāpārdomā vai zini, kas taviem klientiem patīk. Jājautā sev vai zini, ko tavs klients meklē. Piemēram, ja pārdodat ekoloģiskas ziepes un šampūnus, jūs varētu interesēt, vai jūsu klienti regulāri pērk ekoloģiskās preces. Zinot savus klientus, jūs varēsiet izlemt, vai jūsu produkts viņiem ir atbilstošs.

Pārzini savus produktus

Svarīgi ir, ne tikai zināt, ka dotais produkts ir tava sortimenta klāstā, bet ir jāprot arī pastāstīt, ko šis produkts dara. Kādas ir tā sastāvdaļas. Vienmēr jābūt gatavam atbildēt uz necerētākajiem jautājumiem. Piemēram, ja pārdodat paštaisītas ziepes, iespējams, klients  vēlēsities uzzināt, vai ziepēs ir kādi alergēni. Kāds cits klients pajautās, vai ziepes ir acu drošas.

Ja pārdod rotaslietas, ir jāpārzina materiāli, kuri ir tikuši lietoti. Interesanti klientam būs, ja varēsi pastāstīt visu par procesu, cik ilgs laiks ir vajadzīgs, lai uztaisītu vienu rotu. Jo vairāk tu zināsi, jo vairāk tieši tavs produkts izcelsies citu vidū.

Zini savus konkurentus

Pirms stenda iestatīšanas pārliecinieties, ka esat veicis izpēti. Vienmēr ir ieteicams zināt, ko dara jūsu konkurenti. Vai viņi pārdod līdzīgus produktus? Ja tā ir, tad jāpiedomā kā jūs varat padarīt savus produktus labākus.

Atcerieties, ka jūs ne vienmēr varēsiet pārspēt savus konkurentus, taču jūs vismaz varat mēģināt izcelt savus produktus tirgus stendā savā unikālā veidā.

Stenda izvēle

tirdziņš

Prezentācija ir viena no panākumu atslēgām, tā gan piesaistīs klientus, gan pārdos produktus. Ja vēlaties izcelties tirgū, ir svarīgi pārliecināties, ka jūsu produkti tiek prezentēti oriģinālā  un nekur neredzētā veidā. Tā, lai jūsu stends vienlaikus izskatās skaisti un praktiski.

Īpaši skaists stends būs tad, ja gatavots no koka. Koka stendi būs draudzīgāki dabai un skaistāki nekā tie, kas ražoti no plastmasas vai metāla. Koka stendi izskatās ļoti dabiski un neitrāli, lieliski iederēties arī modernā vidē. Latvijā par koka stendu izgatavošanu rūpējas uzņēmums ColorWood Latvia.

Firma jau vairākus gadus piedāvājam izgatavot dažādu veidu kvalitatīvas koka reklāmas mēbeles pēc klienta individuālām vajadzībām un budžeta. Uzņēmums piedāvā arī logotipu uzdruku un stendu krāsošanu ar dabai draudzīgām krāsām.

ColorwoodLatvia nodarbojas ar visdažādāko koka stendu ražošanu, bet tirdziņiem ļoti noderēs firmas gatavotie galda stendi, kurus būs viegli pārnēsāt un salikt. Lai gan firma pieņem individuālus pasūtījumus, eksistē arī jau firmas sagatavotie stendi, piemēram :

 • Galda stendi eko precēm ;
 • Galda stendi riekstiem
 • Eko stila trauku stends ;
 • Stends ar metāla āķiem ;
 • Galda finiera stendi ;
 • Finiera displeji ;
 • Saliekamie letes stendi ;
 • Galda stends ar paplātēm ;
 • Galda stends ar plauktiem ;
 • Pakāpienu galda stendi un vēl.
koka kastes

Izdekorē stendu kā pienākas

Kad stends ir izvēlēts, paliek vēl viena lieta, ar kuru izcelt savus produktus un tās ir dekorācijas. Jūs vēlaties, lai jūsu klienti justos priecīgi satraukti nākot pie jūsu stenda.

Dekorēt var pēc savas sirds patikas, varat izvēlēties lentas, dažādus audumus un papīrus, sausos ziedus. Vislabāk ir veidot materiālu un tekstūru miksli, tomēr neaizmirstiet, ka produkts stāv pirmajā vietā. Nebaidieties izmantot spilgtākas krāsas. Padariet savu tirgus stendu patiesi izcilu.

Piedāvā bezmaksas paraudziņus

Ja jūs pārdodat produktus, kurus var izmēģināt, tad noteikti ļaujiet saviem klientiem to darīt. Cilvēki reti kad atteiksies no bezmaksas paraudziņa. Testējot vai nogaršojot paraudziņus klients ātrāk sapratīs, vai viņam produts patīk.

Rinda ar klientiem, kas gaida bezmaksas paraudziņu vienmēr būs labs rādītājs abām pusēm. Uzņēmumam tā garantē pārdošanu, bet klientam tas parāda, ka ja citi ir gatavi stāvēt garā rindā, tad šis produkts noteikti ir labs. Ļaut klientiem izmēģināt tavus produktus bez maksas vienmēr būs laba biznesa ideja.

Izmanto sociālos medijus

Ja savus produktus pārdodat tirgos vai gadatirgos, pirms došanās ieteicams produktu izrādīt sociālajos medijos. Sociālie mediji var palīdzēt jums izplatīt informāciju par jūsu ierašanos tirdziņā. Varat ierakstīt tirdziņu darba laiku, lai klienti zinātu, kad jāierodas. Jebkura mazākā detaļa, kas palīdz izplatīt jūsu uzņēmuma vārdu, ir jāizmanto.

Sociālie mediji mīl aktīvos pārdevējus. Noteikti dokumentējiet savus produktus, to statīvus. Jūs patiešām varat nosūtīt vietas atmosfēru un sajūtu, ievietojot dažas krāsainas fotogrāfijas no saviem tirgus stendiem.

Citi ieteikumi stenda iekārtošanai tirdziņos

Domāt kā uzlabot savu stendu var nemitīgi, idejām nav robežu, bet šeit atradīsi vēl pāris, piemēram :

 • Izveido kolāžu ar lietām, kuras tu vēlētos redzēt uz sava ideālajā stendā ;
 • Iegūsti citu cilvēku viedokli par savu produktu, varbūt smelsies kādas labas idejas stenda uzlabošanā un klientu piesaistē  ;
 • Izpēti aktualitātes, noskaidro kādas ir stendu un produktu aktuālās krāsas. Noskaidro kādas formas stendi ir modē.

Cerams, ka Tev noderējas šis raksts un ja tagad esi gatavs atrast stendu sev, tad ieskatieskaties rakstā ColorWood Latvia – koka kastes un stendi reklāmai.

Par mums uzzini vairāk Hobijalietas.lv

Komentēt