Svara zaudēšanas retrīti – palīdzība tievētājiem

Notievēt – tas nav viegli. Tomēr ar lieko svaru saistītas dažādas veselības problēmas – augsts asinsspiediens, sirds un asinsvadu slimības, palielinās vēža risks un ne tikai. Turklāt šī problēma pasaulē kļūst aizvien izplatītāka. Dažādos veidos var atvieglot veselīgas dzīves uzsākšanu. Viens no šādiem veidiem – svara zaudēšanas retrīts.

Nav pārsteidzoši, bet svara zaudēšanas retrīti ir vieni no pieprasītākajiem retrītiem pasaulē. Ko tur dara un vai tiešām šādi retrīti ir efektīvi cīņā pret liekajiem kilogramiem, lasi tālāk. Ja vēlies iedvesmoties veselīgākai dzīvei, izlasi interviju ar Sintiju par došanos garajos pārgājienos.

Vesīgs uzturs

svara zaudēšanas retrīti

Lai gan liekajam svaram var būt dažādi iemesli, viens no visbiežākajiem iemesliem ir nesakārtots uzturs. Pusfabrikāti, steidzīgas maltītes no McDonalds, saldinātie dzērieni. No nepareiza, nesabalansēta uztura rodas ne tikai liekais svars, bet arī citas veselības problēmas. Saprotams, kāpēc svarīga svara zaudēšanas retrītu daļa ir veselīgas ēdienreizes.

Tas ir labs veids, kā uz kādu laika periodu pabūt projām no ierastās vides. Nekādu take-away vai saldētās picas uzsildīšana vakariņās. Retrītos dalībniekiem nodrošina maltītes, līdz ar to pašam par to nav jāuztraucas. Tā ir lieliska iespēja uzsākt veselīgu ceļu, saprast, ka var pagatavot brīnišķīgas un pilnvērtīgas maltītes no uzturvielām bagātām sastāvdaļām. Pabūšana šādā retrītā var kalpot kā iedvesma arī mājās pievērsties līdzīgu maltīšu gatavošanai.

Ir notievēšanas retrīti, kur tiek piedāvātas arī gatavošanas meistarklases. Tas ir lielisks veids, kā gūt padziļinātas zināšanas un gūt jaunas iemaņas. Veselīgs ēdiens nenozīmē vien garlaicīgu salātlapu bļodu, bet ir iespējams sevi priecēt ar daudzveidīgām maltītēm.

Ikdienas fiziskās aktivitātes

svara zaudēšanas retrīti

Uzturs ir tikai viena monētas puse. Tikpat svarīga loma ir fiziskās aktivitātes. Svara zaudēšanas retrītos tiek rīkotas dažādas aktivitātes. Tas lielā mērā atkarīgs no lokācijas, kā arī katra retrīta sastādītās programmas. Ir retrīti, kur tiek organizēti pārgājieni kalnos, garas pastaigas, fitnesa nodarbības trenera pavadībā.

Lai arī atgriežoties no retrīta, sportošanai netiktu atmests ar roku, ir svarīgi atrast kaut ko, kas patiešām patīk. Kādam tās būs komandas spēles, citam – vingrošana vienatnē. Ja tomēr neizdodas atrast sporta veidu, kuram nodoties ar prieku, svarīgi ikdienā ieviest vairāk kustības. Automašīnas vietā uz darbu doties ar kājām, doties pastaigā ar draugiem vai suni un tā tālāk.

Ārsta konsultācija

svara zaudēšanas retrīti

Visā šajā procesā svarīga ir arī konsultācija ar ārstu. Tieši ārsts var vislabāk izvērtēt tavu veselības stāvokli un dot padomus. Daļa svara zaudēšanas retrītu savās programmās ir iekļāvuši ārsta konsultāciju, tomēr šāda vizīte nav iekļauta pilnīgi visos šāda tipa retrītos.

Speciālista viedoklis ir svarīgs, reizēm darbojoties pašplūsmā, varam nodarīt sev pāri. Piemēram, ne visiem cilvēkiem būs piemērota liela fiziskā slodze. Tāpēc, ja vien ir tāda iespēja, ieteicams izvēlēties retrītus, kuros šāda opcija ir pieejama. Vēl viens iemesls, kādēļ svarīgi apmeklēt ārstu, ir cēloņa atrašana. Ne vienmēr liekais svars ir neveselīga dzīvesveida rezultāts. Reizēm tas signalizē par kādu nopietnu veselības problēmu.

Ikdienas joga

Vai tas vispār būtu retrīts bez jogas? Jogai ir daudz priekšrocību. Attiecībā uz svara zaudēšanu, arī joga var noderēt. Joga nomierina, stabilizē garastāvokli un var līdzēt pret emocionālo ēšanu. Tāpat jogas laikā tiek dedzinātas kalorijas un tiek stiprināti muskuļi. Reizēm liekā svara cēloņi meklējami arī nesakārtotā miega režīmā – joga uzlabo mūsu miegu.

Tā ir tikai daļa no jogas plusiem. Svarīgs aspekts ir arī tāds, ka jogas nodarbības visbiežāk norisinās nepiespiestā, mierīgā un atbalstošā kompānijā. Tas ir būtiski – lai sasniegtu kādu mērķi, apkārtējo atbalsts un pozitīva attieksme palīdz nepadoties un iedvesmo.

Arī joga ir kaut kas tāds, ko pēc retrīta beigām paturēt savā ikdienā. Daudzās pilsētās ir pieejamas jogas nodarbības, turklāt arī internetā ir pieejami daudzi jogošanas video un to var darīt arī mājās.

Kopīgas meditācijas

svara zaudēšanas retrīti

Lai ieturētu veselīgu dzīvesveidu, ļoti liela nozīme ir mūsu prātam. Ja ir sakārtotas domas, tad daudz vieglāk ir arī sakārtot pārējās jomas mūsu dzīvēs. Meditācija var izmainīt tavu dzīvi – tā ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzlabot savu domu kvalitāti. Daudzi cilvēki ar lieko svaru mēdz sevi šaustīt, vainot un tā tālāk. Šāda attieksme drīzāk ir traucēklis, nevis palīgs. Ir svarīgi pieņemt savu ķermeni tādu, kāds tas ir, reizē ieviešot pozitīvas pārmaiņas, kas tam var nākt tikai par labu. Meditācija var līdzēt izveidot veselīgas attiecības pašam ar sevi un ieviest pozitīvus ieradumus.

Līdzīgi kā joga, arī meditācija palīdz mazināt stresu un trauksmi. Tie ir divi faktori, kas mēdz rezultēties, piemēram, neveselīgā ēšanā. Meditācija var palīdzēt sakārtot arī savas attiecības ar ēdienu. Daļai cilvēku ir ēšanas traucējumi – piemēram, nekontrolētas ēšana vai emocionālā ēšana. Vairojot savā dzīvē mindfulness jeb apzināšanos, ir vieglāk reflektēt par savām izvēlēm vai iegribām un pieņemt pareizos lēmumus.

Ir vēl kāds aspekts, kā meditācija var dot savu artavu svara zaudēšanā. Meditācija palīdz samazināt kortizolu. Kortizolam ir liela saistība ar aptaukošanos. Tas var izraisīt leptīna rezistenci un palielināt neiropeptīda atbrīvošanos, tādējādi stimulējot taukaudu veidošanos. Vēl viens ieguvums no meditācijas – uzlabojas vielmaiņa. Arī tai, protams, ir liela nozīme svara zaudēšanā. Jo ātrāka vielmaiņa, jo mazākas tauku rezerves.

Svarīgi ir atcerēties, ka svara zaudēšana drīzāk jāsalīdzina ar maratonu, nevis sprintu. Šādi retrīti var iekustināt šo procesu, motivēt un iedvesmot, tomēr jātemē uz ilgtermiņa, nevis īstermiņa rezultātiem. Veselīgs svara zudums ir 0,45-0,9 kg nedēļā. Labs palīgs svara zaudēšanai ir arī ūdens patēriņš. Skaista ūdens pudele var motivēt ikdienā izdzert pietiekamu daudzumu ūdens. Izlasi, kas jāņem vērā, iegādājoties ūdens pudeli.

Komentēt