Par mums

Ja Tev ir radies jautājums: “Kas ir blogs Hobija Lietas, kāpēc tas radīts un kāds ir tā mērķis?” tad atbildes atradīsi šajā lapā. Šajā lapā atradīsi arī to, ka jebkurš ir laipni aicināts veidot šī bloga saturu. Galvenais ir oriģināls, interesants vai noderīgs saturs.

Kas un kāpēc veido šo blogu

Blogu veido cilvēku apvienība, kam patīk un ir vēlme rakstīt. Motivē tas, ka ir daudz interesanti hobiji, cilvēki par kuriem pastāstīt, un cilvēki un uzņēmumi, kuri grib, lai par viņiem uzraksta.

Tā teikt, šajā blogā satiekas 3 puses: rakstītāji, lasītāji un veidotāji.

Bloga satura veidotāji – rakstītāji

Rakstītāji esam gan mēs paši, gan jebkurš cilvēks, kam ir gribēšana un varēšana rakstīt. Kādam ir vēlme pastāstīt par savu hobiju. Kāds grib padalīties ar noderīgiem ieteikumiem. Kāds meklē citus līdzīgi domājošus.

Ja Tev vai kādam Tavam draugam ir ko teikt, vari droši mums rakstīt. Zemāk precīzāk esam iezīmējuši tēmas, par kurām varam publicēt Tavu rakstu, kā arī dažus noteikumus. Rakstiem noteikti jābūt ar vērtību.

Šo blogu aizsākām rakstot par lietām, kas mums apkārt liekas interesantas. Rakstam par cilvēkiem, kas iedvesmo ar to, ko dara.

Bloga lasītāji – hobiju baudītāji

Bloga lasītāji ir cilvēki, kas vēlas uzzināt kaut ko vairāk par konkrētu hobiju. Tā varētu būt vispārīga informācija, konkrēti ieteikumi vai pieredzes stāsti.

Ceram no komentāriem uzzināt kaut ko vairāk par mūsu lasītājiem. Kas tie ir, un kas viņus interesē.

Bloga veidotāji – darītāji

Mēs esam tie, kam ir vēlme gūt pieredzi satura veidošanā, blogošanā un blogu veidošanā. Mēs attiecīgi veidojam saturu, saņemam to no citiem un liekam iekšā blogā. Veidojam arī sociālo tīklu profilus, lai labāk sasniegtu savu mērķa auditoriju.

Bloga veidošana mums dod iespēju novērtēt vienkāršas un ikdieniškas lietas savā dzīvē. Vienlaikus tas parāda, cik katrs no cilvēkiem, ko ikdienā satiekam var būt īpašs. Īpaši, ja viņam ir kāda aizraušanās, kas viņam dod peipildījumu un gandarījumu.

Šī bloga veidošana un uzturēšana ir visai sabiedriska. Tā kā kādam jāparūpējas par to, lai blogs izskatās baudāmi, kāds izlabo kļūdas, šur tur varētu parādīties arī kāda reklāma.

Par mums – Hobija Lietas saturs

Tiem, kam ir interese šajā blogā publicēt kādu rakstu, šajā sadaļā esam apkopojuši informāciju, kādus rakstus labprāt sagaidām. Svarīgi, lai tie saturiski labi iekļautos bloga tematikā, būtu saturiski bagāti, Tiktu atbilstoši noformēti.

Saturiskās sadaļas

Šīs būtībā ir bloga Hobija Lietas satura kategorijas. Iezīmējam galvenās tēmas katrā no tām, jo uzskatām, ka tās varētu interesēt mūsu lasītājus. Par tām arī ir iespējams izveidot interesantus un noderīgus rakstus, kas sniedz vērtību lasītājam. Šīs ir ar hobijiem saistītas tēmas, par kurām paši rakstām, un par ko vari pieteikt savu rakstu arī Tu. 

Hobiji

Dažādu interesantu hobiju apraksti, lai cilvēki uzzinātu vairāk par šo hobiju. Varētu būt īsa vēsture par zināmāku hobiju veidošanos vai popularitāti Latvijā.

Šajā sadaļā arī varētu būt pārdomas par to, vai visas nodarbes vispār var uzskatīt par hobiju. Piemēram, ārzemju blogos esam lasījuši, ka vieni no populārākajiem hobijiem Apvienotajā karalistē  ir azartspēles vai televizora skatīšanās. Par to varbūt varētu pastrīdēties.

Ieteikumi

Katrā hobijā ir savi mazie triki – ieteikumi, kā kaut ko var izdarīt ātrāk, ērtāk, nesāpīgāk. Šajā rubrikā tad par to – visādi noderīgi padomi hobija pratējiem vai varbūt iesācējiem.

Šeit varētu būt arī detalizēti apraksti par konkrētā hobija pamatlietu. Piemēram, apzīmējumu skaidrojums, terminu skaidrojošā vārdnīca, saīsinājumu atšifrējum u.c.

Stāsti

Intervijas ar dažādu hobiju entuziastiem. Hobiju ir daudz, arī cilvēku ir daudz, bet stāsti ir vēl vairāk. Ceru, ka mums izdosies uzzināt stāstus, kas interesē arī citiem, un atrast cilvēkus, kas dara ko īpašu.

Mērķis, lai katrā intervijā ir kas interesants, noderīgs, iedrošinošs vai varbūt pat aizkustinošs. Raksti var būt gan intervijas formātā, gan stāstījuma.

Lietas

Gandrīz katrā hobijā ir vajadzīgs atbilstošs ekipējums un nepieciešamas apmācības. Šeit publicēsim apskatus, atsauksmes, topus vai salīdzinājumus.

Šī rubrika ir piemērota, lai varat pastāstīt par lietām, ko piedāvājat. Lūdzu ņemt vērā, ka rakstu saturam ir jābūt vērstam uz objektīvu pievienoto vērtību. Ja raksti būs atklāti reklāmīgi, tad tos nepublicēsim. 

Interesanti

Interesantas lietas, kas saistītas ar dažādiem hobijiem. Interesanti mūsu uztverē nozīmē: smieklīgi, uzjautrinoši, pārsteidzoši, izzinoši. Protams, ka tas ir subjektīvi.

Kas varētu būt šajā rubrikā? Gan kādu joku apkopojums, kāds smieklīgāko hobiju tops, intervija ar kādu sabiedrībā zināmu cilvēku. Dzīvosim redzēsim, ko interesantu atradīsim un uzrakstīsim.

Rakstu pieteikšanas noteikumi

Ir vairākas lietas, pie kurām vēlamies pieturēties satura sagatavošanā. Tās ir lietas, kas palīdz veidot pēc iespējas uztveramāku un baudāmāku saturu. Tie tad ir arī noteikumi, kuriem ir jāatbilst sagatavotejiem un iesūtītajiem rakstiem.

Saturs ar visām tā svarīgajām sadaļām

Iesūtītajiem rakstiem jābūt visām nepieciešamajām raksta sadaļām, lai varam to publicēt.

Tās būtu:

  1. Saturs ar 300 – 1000 vārdiem. Vēlams bez gramatikas kļūdām.
  2. Uzrunājošs virsraksts, kas sastāv no 3 līdz 7 vārdiem.
  3. Īsi teikumi un rindkopas, saturs strukturēts vairākās daļās ar apakšvirsrakstiem.
  4. Rakstam nepieciešama titulbilde un vismaz 1 attēls vai ilustrācija raksta saturā.
  5. Rakstā vēlamas atsauces (saites) uz citiem bloga rakstiem un ne vairāk kā 2 ārējās saites.

Mēs paši vadāmies no blogu veidošanas ieteikumiem, kas publicēti blogā BlogMaster. Tāpēc aicinām iepazīties ar viņu ieteikumiem satura veidošanā.

Attēlu noformējums

Bloga rakstam nepieciešams pievienot vismaz 2 attēlus JPEG formātā. Titulbildei ir jābūt vismaz izmērā 1415x850px. Ja šādas nav, tad varbūt arī mazāka, bet uz lieliem ekrāniem neizskatīsies tik labi. Attēlam raksta saturā ieteicamais izmērs ir 900x540px, bet minimālais 500x300px. Šis ir ierastais attēlu proporcionālais izmērs, bet ir iespējams ievietot arī augstākus attēlus, piemēram 500x400px vai 500x500px.

Attēliem ir jābūt ar publicēšanas tiesībām. Nosūtot attēlus, obligāti jānorāda, vai ir nepieciešams pievienot atsauci uz to autoru. Lūgums nesūtīt attēlus, kuriem jāpievieno saites uz autoru mājas lapu vai citi sarežģītāki attēlu publicēšanas noteikumi.

Ārējās saites ir neaktīvās

Rakstā ievietotās saites uz ārējiem resursiem būs neaktīvās (no-follow). Bet arī tādas mēs iesakām vienā rakstā pievienot ne vairāk kā divas.

Ja vēlies ievietot vairāk saites, tad tas ir apspriežams jautājums. Ja vēlies rakstā ievietot aktīvo (do-follow) saiti uz savu personīgo biznesu, tad varam par to runāt. Pretī gan mēs sagaidītu ievietotu saiti uz Hobija Lietas blogu.

Citi noteikumi

Ir pāris ne mazāk svarīgi noteikumi, kurus neievērojot varam bloga rakstu nepublicēt. Vēlamies Hobija lietas blogu veidot saturīgi bagātu un vērtīgu mūsu lasītājiem. Tāpēc atbilstība šiem punktiem ir būtiska:

  1. Mēs atbalstām personisku viedokļu publicēšanu tiktāl, lai tas neaizskar citu cilvēku vai personu grupu godu un cieņu.
  2. Rakstiem ir jābūt ar vērtību lasītājam. Atbalstām mazos biznesus un jaunuzņemējus, tāpēc ir pieļaujami raksti ar produktu reklāmu. Bet arī tad tiem ir jābūt objektīvi pamatotiem. Nepublicējam rakstus no sērijas “Mēs esam labākie, jo tā tas ir!”.
  3. Daudzi no rakstiem ir anonīmi, jo ne katrs vēlas publicēties. Bet tad tie ir iereikumu raksti ar skaidru vērtību. Ja raksta pamatvērtība ir balstīta uz personisku viedokli, kas, iespējams, ir diskutabls, tad raksts nevar būt anonīms.

Jā, daudzas no šīm lietām ir subjektīvas. Esam atvērti cilvēki, tāpēc izvērtējot rakstus esam pēc iespējas objektīvi. Aizvien paturam iespējas rakstu saturā veikt kādas korekcijas. Bet tās, protams, tiks saskaņotas ar raksta autoru.

Atstāj aiz sevis ko paliekošu – raksti mums

Esi viens no mums un raksti mums uz [email protected].

Vispirms atsūti ideju, kādu rakstu vēlies ievietot, un tikai tad sūti rakstu. Lai nesanāk tā, ka esi jau uzrakstījis, bet uzskatām, ka tēma ir galīgi neatbilstoša.

Esam atvērti arī sadarbībai ar uzņēmumiem, kas vēlas caur mūsu blogu iegūt publicitāti. Varam jau esošos rakstos ievietot saites, kas palīdzēs uzlabot SEO vērtējumu konkrētam produktam/interneta veikalam. Vēl viens sadarbības veids ir veidot jaunus rakstus ar apslēpto reklāmu t.i. dažām saitēm par mums interesējošiem un aktuāliem tematiem rakstos. Par detaļām vienojamies rakstot mums uz e-pasta adresi [email protected].

Esi uzzinājis vairāk par mums, tagad būsim priecīgi saņemt ziņu no jums!

Komentēt