Droša atpūta dabā – kā izvairīties no ērcēm?

Kad vasara sāk klauvēt pie durvīm un ārā paliek ar vien siltāk, par to priecājamies ne tikai mēs paši, bet diemžēl arī dažādi mošķi un kukaiņi. Starp tiem ir arī ērces, kas ir viens no lielākajiem šķēršļiem tiem, kuru hobiji ir balstīti uz laika pavadīšanu dabā. Tad rodas jautājums, kā izvairīties no ērcēm un turpināt izbaudīt savu hobiju.

Šie asinssūcēji var pārnēsāt dažādas slimības, tostarp laima slimību, par ko patiešām ir dzirdētas baisas lietas. Tāpēc ir labāk būt zinošam un laicīgi zināt veidus, kā pasargāt sevi.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim veidus, kā izvairīties no ērcēm un turpināt baudīt savu hobiju dabā bez jebkādām raizēm.

No ērcēm ir jāuzmanās arī pilsētvidē

Visbiežāk jau ērces varam sastapt mežos un aizaugušās pļavās, krūmos. Taču tās joprojām var atrast arī pilsētvidē un sabiedriskās vietās, piemēram, parkos. 

Ērces var aizķerties uz putniem, grauzējiem un citiem dzīvniekiem, kas var iekļūt pilsētās. Jāzina, ka ērces mēdz atrasties apgabalos ar augstu zāli un krūmiem, tādēļ, ja parkā ir minētā veģetācija, ērces var būt klāt. Tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzības pasākumus pret ērcēm, pat ja dzīvojat pilsētā. 

Tas pats attiecas uz tiem, kas dzīvo privātmājās un vēlas nodrošināt savu dārzu vai pagalmu par bez-ērču vidi. Tad prātā nāk glābējs, kas saucas visai līdzīgi – ercesnav.lv. Lai ērču nebūtu arī jūsu pagalmā, šie augu aizsardzības līdzekļu speciālisti piedāvā 2 veidu pakalpojumus, lai arī tām cīnītos. Izvēlies sev piemērotāko – un lai ērču vairs nebūtu!

kā izvairīties no ērcēm

Un ja tomēr hobijs ir doties tālāk par savu pagalmu, tad tomēr ir nepieciešams uzmanīties. Tāpēc zemāk 5 padomi par to, kā izvairīties no ērcēm. 

1. Atbilstošs, drošs apģērbs

 Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā izvairīties no ērcēm, ir atbilstoši ģērbties. Pirms doties dabā baudīt savu hobiju, kas varētu būt makšķerēšana, dabas fotogrāfija vai orientēšanās mežos, apģērbs ir pirmā lieta par ko parūpēties.

Mode nav pirmā nepieciešamība dodoties atpūsties dabā. Tāpēc iesakām valkāt kreklus un bikses ar garām piedurknēm, kā arī ievilkt bikses zeķēs. Dažviet gan esam redzējuši, ka arī tas paliek moderni. 🙂 

Jebkurā gadījumā – apģērbs var izteikti pasargāt no šiem kaitēkļiem. Tas radīs barjeru, kuru ērcēm būs grūti pārvarēt. Labāk ir izvēlēties vilkt arī gaišu apģērbu, jo tas ļaus vieglāk pamanīt ērces, kas pieķērušās pie tevis. Varbūt kāds speciāls apģērbs dabas baudītājiem ir labas dāvanas draugam, kam patīk doties dabā!

2. Kukaiņu atbaidīšanas līdzekļi

Kukaiņu atbaidīšanas līdzeklis ir vēl viens efektīvs veids, kā izvairīties no ērcēm. Pirms došanās dabā, noteikti jāmeklē pret ērču pūšamais līdzeklis. Vislabākos variantus atbilstoši tad iesakām meklēt dažādos hobiju veikalos. Piemēram, makšķernieku un mednieku hobiju veikalos to noteikti varēs atrast. 

Ir jāmeklē produkti, kas satur DEET, pikaridīnu vai IR3535. Tie ir jāuzklāj uz atklātās ādas, noteikti ievērojot norādījumus uz etiķetes. Ja lietojat saules aizsargkrēmu, vispirms uzklājiet to un pēc tam uzklājiet kukaiņu atbaidīšanas līdzekli.

3. Izvairīšanās no brikšņiem

Ērces visbiežāk sastopamas mežainās vietās, tāpēc, ja ir plānots doties pārgājienā, mēģiniet palikt uz takas. Izvairieties no saskarsmes ar augstu zāli vai krūmiem, jo tur var slēpties ērces. Ja dodaties kempingā, uzceliet telti iztīrītā vietā, prom no kokiem un krūmiem.

Kopumā ir vērts izvairīties no brikšņiem. Un ja hobijs liek to darīt un citas izvēles nav, tad, protams, ir jāievēro mūsu pārējie padomi. 

kā izvairīties no ērcēm

4. Sevis un mājdzīvnieku pārbaude 

Pēc tam, kad esat bijis ārā, ir svarīgi pārbaudīt sevi un savus mājdzīvniekus, vai nav ērču. Sāciet ar drēbju novilkšanu un visa ķermeņa pārbaudi, pievēršot īpašu uzmanību vietām, kur ērcēm patīk paslēpties, piemēram, aiz ausīm, zem rokām un cirkšņa zonā. 

Neaizmirstiet pārbaudīt arī savu galvas ādu. Ja atrodat ērci, nekavējoties noņemiet to ar pinceti. Satveriet ērci pēc iespējas tuvāk ādai un velciet taisni uz augšu ar vienmērīgu spiedienu.

5. Pēc iespējas ātrāk uz dušu

Pēc tam, kad esat bijis ārā, ir ieteicams pēc iespējas ātrāk doties dušā. Tas palīdzēs nomazgāt visas ērces, kas var atrasties uz ķermeņa. Noteikti rūpīgi pārbaudiet sevi pēc dušas, lai būtu droši.

Ievērojot šos padomus, var ievērojami samazināt ērču piesūkšanās risku, izbaudot āra hobijus svaigā gaisā. Galvenais ir būt modram un regulāri pārbaudīt sevi un savus mājdzīvniekus, vai nav ērču. 

Mēs ceram, ka šis raksts ir noderīgs un palīdzēs tev justies gatavākam situācijai! 

Lai jautra un droša atpūta dabā! Lai nav ērces! 

Komentēt