Dāvanas draugam, kam patīk doties dabā

Vai pazīsti kādu, kurš pilsētvides vietā labprātāk izvēlas dabu? Kādu, kurš modinātāja skaņu labāk nomainītu pret putnu čivināšanu aiz loga? Varbūt šim cilvēkam drīzumā gaidāmi svētki, bet tev vēl nav ideju, kā viņu pārsteigt? Šajā rakstā apkopojām vairākas dāvanas draugam, kam patīk doties dabā.

Dāvanas dažādā cenu amplitūdā. Gan praktiskas, gan izklaidējošas, gan vienkārši jaukas un no sirds. Izlasi rakstu un, iespējams, atrodi īsto dāvanu tieši tavam draugam – dabas mīlim.

Termoss

dāvanas draugam, kam patīk doties dabā

Ja vēlies parūpēties, lai tavs draugs vienmēr ir sasildījies, laba dāvana būs termoss. Tie, kuri bieži dodas garos pārgājienos, priecāsies par šādu dāvanu. Īpaši ērts būs termoss, kas aprīkots ar rokturi.

Padomā arī par materiālu – tam jābūt pietiekami izturīgam, lai izturētu dažādus triecienus, kā arī uzturētu dzērienu siltu ilgāku laiku. Dažādi stilīgi termosi atrodami UdensPudele.lv.

Viedpulkstenis

dāvanas draugam, kam patīk doties dabā

Gadžeti ir domāti, lai uzlabotu vai atvieglotu mūsu ikdienu. Viedpulksteņi ir noderīgs rīks jebkuram. Izvēle ir tik liela, ka piemērotu viedpulksteni ir iespējams atrast ikvienam. Dažādas funkcijas un dizaini, tomēr gandrīz jebkurš viedpulkstenis ir aprīkots ar soļu un patērēto kaloriju skaitītāju, pulsa mērītāju, modinātāju. Savienojot to ar viedtelefonu, var redzēt ienākošo zvanu un īsziņu paziņojumus, pārslēgt mūziku, līdz ar to pašu telefonu var droši glabāt somā.

Draugam, kam patīk doties dabā, vari piemeklēt viedpulksteni ar iebūvēto kompasu. Tā vari parūpēties, lai arī, kur viņš dotos, draugs nenomaldītos no īstā ceļa. Ja vēlies uzzināt vairāk par viedpulksteņiem, vari aplūkot 2022. gada populārākos viedpulksteņus.

Sniega kurpes

dāvana draugam, kam patīk doties dabā

Ja tavs draugs var no sirds piekrist Prāta Vētras vārdiem “visvairāk man patīk būt ziemā”, tad, iespējams, labākā dāvana viņam būs sniega kurpes. Ja no pārgājieniem viņu neattur ziemas sals un biezā sniega kārta, tu vari viņam šo gadalaiku padarīt vēl mīļāku.

Sniega kurpes palīdz pārvietoties pa sniegu, negrimt kupenās, turklāt tās ir visai vieglas. Ar sniega kurpēm var doties pārgājienos, skriet un rāpties.

Grāmata par dabu

Ir daudz un dažādu grāmatu par dabu, kas varētu ieinteresēt tavu draugu. Ja ir kāda specifiska niša, ar ko viņš aizraujas, piemeklē grāmatu attiecīgi viņa interesēm.

Tā var būt grāmata par Latvijas dabu, makšķerēšanu, kādu noteiktu dzīvnieku sugu un tamlīdzīgi. Iespējams, tavs draugs aizraujoas ar putnu pētīšanu – tad laba izvēle būs kāda grāmata, kas palīdzēs iepazīt un atpazīt jaunas putnu sugas.

Silts guļammaiss

Ja tavam draugam ne tikai patīk doties dabā, bet arī mazliet pakavēties tajā, labs ieguldījums būs silts, kvalitatīvs guļammaiss. Ne visi cilvēki ir sajūsmā par apmešanos teltī, tomēr labs guļammaiss var pamatīgi uzlabot šādu pieredzi.

Izvēloties guļammaisu, jāņem vērā dažādi aspekti. Piemēram, tā materiāls, temperatūras komforta robeža, svars. Tikpat svarīgi ir ņemt vērā guļammaisa ūdens necaurlaidību, spēju pasargāt no vēja un gaisa cirkulāciju.

Dāvanu karte kādam piedzīvojumam dabā

dāvana draugam, kam patīk doties dabā

Ja vēlies savam draugam uzdāvināt jaunu piedzīvojumu, uzdāvini viņam dāvanu karti. Padomā – varbūt viņš ir minējis kaut ko, ko vēlētos izmēģināt? Vai arī pats vari uzminēt, kas visvairāk kārojas dēkainim?

Dāvanu karšu piedāvājums dabas mīļotājiem ir gana plašs. Pāris idejas, ko vari apsvērt:

Velo turētājs

Ja tavs draugs dabā vislabprātāk pārvietojas ar velo, praktiska dāvana būs velo turētājs, ko piestiprināt pie automašīnas. Tas ir ērts veids, kā pārvadāt un paņemt līdzi savu velo visur, neatkarīgi no pašas mašīnas ietilpības.

Ar velo turētāju, draugam paliks vairāk vietas pašā mašīnā, kur ielikt citas nepieciešamās lietas. Ir pieejami trīs dažādi velo turētāji: jumta, uz āķa un uz bagāžnieka vāka. Katram tipam ir savi plusi un mīnusi, tāpēc ieteicams kārtīgi izpētīt katru veidu pirms iegādes.

Binoklis

Izcila dāvana tiem, kuriem patīk vērot putnus un dzīvniekus. Ir pieejami dažādi binokļi  – gan vienkārši, gan advancēti. Ja vēlies, lai tavs draugs savos dabas piedzīvojumos varētu saredzēt vairāk un skaidrāk, binoklis palīdzēs šo mērķi sasniegt.

Parocīga, neliela dāvana, kuru būs ērti ņemt līdzi pārgājienos un pastaigās. Dāvana, kas sniegs citu, uzlabotu, skatījumu uz apkārt esošajām parādībām un radībām.

Pārgājienu zābaki

dāvanas draugam, kam patīk doties dabā

Jebkurš pārgājiens vai garāka pastaiga tavam draugam būs pa spēkam, ja viņam kājās būs pienācīgi apavi. Īpaši, ja tavs draugs labprāt ne tikai staigā pa jau iemītām taciņām, bet ir arī pats sava ceļa gājējs. Pārgājienu zābaki piemēroti arī akmeņainiem, nelīdzeniem ceļiem. Tie ir ūdensdroši, tāpēc tava drauga kājas vienmēr būs sausas un siltas.

Pārgājienu apavi ir veidoti tā, lai tie būtu izturīgāki nekā ikdienas apavi, tāpēc šī ir ilgtspējīga un praktiska dāvana. Pieejami daudz un dažādi dizaini, tostarp ar atstarojošām detaļām, kas padarīs tavu draugu redzamu arī tumšos vakaros.

Termoveļa

Vēl viens veids, kā parūpēties par drauga komfortu, atrodoties pie dabas, ir termoveļa. Tā var būt termo apakšveļa, t-krekls, bikses vai cits apģērba gabals, kas palīdzēs uzturēt ķermeni siltu.

Ne vienmēr aiz loga laika apstākļi ir iepriecinoši. Pienācīgi apģērbjoties, pie dabas var doties jebkurā situācijā – vienalga, pūš vējš, līst lietus vai puteņo. Īpaši mūsu platuma grādos – kad aukstā sezona ir salīdzinoši gara  – šāda dāvana būs tieši laikā.

Ūdens filtrs

Ūdens ir viena no būtiskākajām lietām cilvēka dzīvē. Lielie piedzīvojumu meklētāji reizēm mēdz aizklīst pavisam tālu no civilizācijas, tāpēc ir svarīgi nodrošināt sevi ar iespēju padzerties jebkur.

Pārnēsējams ūdens filtrs ir praktiska dāvana. Ar šādu filtu tavam draugam nebūs jāuztraucas par ūdens krājumu beigšanos. Viņš varēs veldzēties ar ezeru, upju, strautu un avotu ūdeni. Noderīga dāvana, kas izglābs draugu no slāpēm un pasargās no saindēšanās no nekvalitatīva ūdens.

Teleskops zvaigžņu vērošanai

Ir cilvēki, kas tic, ka viss ir ierakstīts zvaigznēs. Varbūt viņiem ir taisnība – teleskops ir iespēja tavam draugam noskaidrot to pašam. Šī dāvana ir tik neikdienišķa, ka tā noteikti pārsteigs otru cilvēku.

Teleskops būs piemērota dāvana draugiem, kuriem ir interese par astronomiju. Ar šādu dāvanu augusta zvaigžņu lietus skatīšanās būs vēl īpašāka.  

Lidojums ar gaisa balonu

dāvanas draugam, kam patīk doties dabā

Sniedz savam draugam iespēju paskatīties uz pazīstamām ainavām no citas perspektīvas. Lidojums ar gaisa balonu ir īpašs piedzīvojums, kas viņam noteikti ilgi paliks atmiņā.

Latvijā šāds lidojums iespējams vairākās vietās. Piemēram, virs skaistākajām Latvijas pilsētām – Cēsīm, Kuldīgas vai Siguldas. Laba dāvana, ar ko atzīmēt kādu īpašāku notikumu drauga dzīvē.

Zirgu izjāde

Cilvēki, kuriem patīk daba, bieži vien patīk arī dzīvnieki. Šīs lietas var apvienot, un uzdāvināt draugam izjādi ar zirgu. Šie graciozie dzīvnieki reti kuru atstāj vienaldzīgu, turklāt šāda izjāde sniedz gan jauans iemaņas, gan patīkamu atpūtu.

Tā var būt romantiska izjāde divatā gar Daugavas krastu vai jūru, ģimeniska atpūta vai Latgales krāšņās dabas iepazīšana zirga mugurā. Lieliska dāvana draugiem, kuriem patīk aktīvā atpūta dabā.

Pirts rituāls

dāvanas draugam, kam patīk doties dabā

Uzlabo sava drauga veselību ar pirts rituālu. Pirts ir brīnumaina padarīšana – tā spēcina sirdi, uzlabo ādas stāvokli un atmiņu, palīdz relaksēties un uzlabo garastāvokli. Lielākā daļa cilvēku ir izbaudījuši pirts priekus, tomēr ne visi savā mūžā ir pieredzējuši kārtīgu pirts rituālu īsta pirtnieka pavadībā.

Daudzas no Latvijas pirtīm atrodas dabas tuvumā – mežmalās, ezeru vai jūras krastos. Tādējādi tavs draugs var izbaudīt rituālu un apkārt esošo vidi vienlaicīgi.  

Esam droši, ka kāda no šīm dāvanām būs tā, kas iepriecinās kādu tev svarīgu cilvēku. Ja tavs dabas draugs ir aizrautīgs makšķernieks, izlasi par labākajām dāvanām makšķerniekiem.

Komentēt