Investēšana – modernais hobijs, kas nes peļņu

Šajā blogā mēs vēršam uzmanību uz dažādiem hobiju veidiem, kas palīdz papildināt ikdienu ar vērtīgi un baudāmi pavadītu laiku. Un brīžos, kad ir apnicis skatīties seriālus un gribās izmēģināt ko jaunu un arī vērtīgu, tad investēšana ir moderns hobijs, kas ilgtermiņā var atnest arī labu peļņu.

Skaidrs, ka investēšana ietver palielu zināšanu apjomu, lai spētu šajā hobijā orientēties. Tomēr ir vairāki vērtīgi padomi, kas būtu jāzina katram iesācējam.

Noderīga vieta, kur smelties zināšanas no praktiskas pieredzes ir investoru klubi. Bet šajā rakstā aprakstīsim vairāk par to, kas ir investēšana – ar ko sākt un kuru investīciju veidu izvēlēties.

Pamata investīciju veidi

Kad lielākā daļa cilvēku domā par ieguldījumiem, prātā uzreiz nāk akciju tirgus. Bet vai zināji, ka ir vēl daudzi citi veidi, kā investēt naudu? Viss ir atkarīgs no tā, vai esi gatavs uzņemties risku un apzināt savus finanšu mērķus.

Tāpēc šeit ir 5 pamata investīciju veidi, ko var izvēlēties.

1. Akcijas – daļa uzņēmuma

Pērkot akcijas, būtībā tiek iegādāta neliela uzņēmuma daļa. Ja uzņēmumam klājas labi, tavas akcijas vērtība parasti palielinās. No otras puses, ja uzņēmums piedzīvo lejupslīdi, tavu akciju vērtība, visticamāk, samazināsies. Tas ir augsts risks, bet var sekot arī augsti ieguvumi.

Ja tev ir interesanta ideja par uzņēmuma augšupejas un lejupslīdes kalniņiem un tu labi pārzini tirgu vai konkrētu nozari, akcijas varētu būt domātas tieši tev.

Piemēram, ir zināms, ka Tesla uzņēmuma akciju vērtība var strauji svārstīties, piedāvājot iespēju gūt lielu peļņu (bet arī risku ciest ievērojamus zaudējumus).

investīcijas teslā

2. Obligācijas – ļauj būt aizdevējam, nevis aizņēmējam.

Nākamā izvēle ir obligācijas. Tu aizdod naudu valdībai vai uzņēmumam, un viņi atmaksā naudu ar procentiem noteiktā laika periodā.

Ja patīk ideja par mazāku risku un nav nepieciešama tūlītēja piekļuve saviem naudas līdzekļiem, obligācijas ir drošāka izvēle.

3. Kopieguldījumu fondi – veids, kā ļaut profesionāļiem veikt darbu

Kopieguldījumu fondi apvieno vairāku ieguldītāju naudu, lai ieguldītu naudu diversificētā akciju, obligāciju vai citu aktīvu portfelī, ko pārvalda profesionāļi.

Ja vēlies diversificēt savus ieguldījumus, bet nevēlies, lai tev būtu grūti izvēlēties un pārvaldīt atsevišķas akcijas un obligācijas, savstarpējais fonds varētu būt piemērota izvēle.

Piemēram, Vanguard S&P 500 indeksa fonds ir populāra kopfondu izvēle.

4. Nekustamais īpašums 

Vēl viens lielisks veids, kā investēt, ir ieguldīt nekustamajā īpašumā. Šādā veidā tiek iegādāts fizisks īpašums – vai tā būtu māja, daudzdzīvokļu ēka vai komerciāls nekustamais īpašums. Ar cerību, ka tā vērtība palielināsies vai tas nesīs nomas ienākumus.

Ja interesē materiāls aktīvs un tev ir nauda, lai veiktu pirmo iemaksu, nekustamais īpašums var nodrošināt ilgtermiņa peļņu un pasīvus ienākumus.

Piemēram – tādas vietnes kā Zillow var palīdzēt izpētīt nekustamā īpašuma vērtību un tirgus tendences.

5. Kriptovalūta – ieguldi naudu mūsdienīgā veidā

Kriptovalūtas, piemēram, Bitcoin un Ethereum, ir digitālās jeb virtuālās valūtas, kas darbojas neatkarīgi no centrālās bankas. Kriptovalūtu cenas var būt ļoti svārstīgas, taču piedāvā vilinājumu gūt milzīgu peļņu.

Ja esi atvērts augsta riska un augstas atdeves scenārijiem un tevi interesē jaunās tehnoloģijas, kriptovalūtas varētu būt tava izvēle.

Ar tādām platformām kā Coinbase ir salīdzinoši viegli sākt tirgot kriptovalūtas.

Protams, ka katram no šiem ieguldījumu veidiem ir savs risku un ieguvumu kopums. Atkarībā no taviem finanšu mērķiem, laika un riska tolerances,  tev varētu būt pievilcīga viena vai vairākas no šīm iespējām.

Veiksmīgu investēšanu! 📈

investēšana kriptovalūtā

Sāc ar reālu mērķu nospraušanu

Tu taču nebrauktu ceļojumā bez mērķa, vai ne? Tas pats attiecas arī uz ieguldījumiem. Sasniedzamu mērķu noteikšana dos skaidru virzienu un palīdzēs izvēlēties tev piemērotus ieguldījumu veidus.

Tāpēc parūpējies par: 

  • Īstermiņa mērķi – iespējams, nākamgad vēlies doties atvaļinājumā. Tādā gadījumā ideāls varētu būt zema riska ieguldījums, piemēram, obligācijas vai depozīta sertifikāts.
  • Ilgtermiņa mērķi – uzkrāt pensijai vai bērna izglītībai? Akcijas vai kopieguldījumu fondi var nodrošināt lielāku peļņu, ko meklē, ņemot vērā ilgāku laika periodu.

Investēšana kā hobijs nav garantēts veids, kā ātri iegūt daudz naudas. Tam nepieciešamas zināmas zināšanas, kas arī prasīs zināmu laiku.

Izmanto tehnoloģijas savā labā

Tehnoloģiju laikmetam, protams, ir savas priekšrocības.

Vari izmantot šādas tehnoloģijas savu investīciju labā:

  • Ieguldījumu aplikācijas – lietotājam draudzīgas platformas, piemēram, Robinhood vai E*TRADE, padara akciju tirdzniecību vienkāršu.
  • Analītiskie rīki – tādas vietnes kā Seeking Alpha var sniegt nenovērtējamu ieskatu tirgū.
  • Automatizēti konsultanti – robo konsultanti, piemēram, Wealthfront, var pārvaldīt tavu portfeli, izmantojot algoritmus, tādējādi ietaupot tavulaiku.

Pieejamo gadžetu un dažādo rīku pārpilnība var padarīt tavu investīciju ceļu daudz raitāku.

Investēšana kā hobijs ir ne tikai iespējami, bet arī neticami aizraujoši un potenciāli ienesīgi. Galvenais ir sākt ar maziem soļiem, izglītot sevi un izbaudīt arī pašu procesu. 

Un atceries, ka tu ne tikai ieguldi savu naudu, bet arī prasmes, kas var dot peļņu mūža garumā. Tāpēc novēlam doties uz priekšu, pamēģināt, un kas zina? Tavs jaunais hobijs varētu būt tava biļete uz finansiālu neatkarību nākotnē.

Ieskaties arī citos mūsu rakstos, piemēram:

Lai izdodas!

Komentēt