Investoru klubs – veids, kā atrast sava hobija domubiedrus

Mēs uzskatām, ka katram cilvēkam ir nepieciešami hobiji. Turklāt dzīves laikā tie, protams, var mainīties vai parādīties vairāki vienlaikus. Pēdējos gados sabiedrības uzmanībā ir parādījies investēšanas hobijs, kas ar katru dienu aizrauj ar vien vairāk cilvēku. Īpaši jaunās paaudzes, jo tehnoloģijas ir mainījušas investēšanas pieejamību. Investoru klubs ir šodienas temats.

Iepriekš rakstījām par to, kā investēšana ir modernais hobijs, kas nes peļņu. Lai arī tā ir patiesība (un lieliska patiesība!), šodien vēlamies likt uzsvaru uz hobija apvienošanu ar socializēšanos. Kopā jautrāk, un pēc šī principa darbojas arī investēšanas māksla.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim, kas ir investoru klubs – kāpēc ir labi būt daļai no tā un ko ņemt vērā, lai tas būtu izdevies un vienīgi uzlabotu hobiju.

“Divas galvas gudrākas par vienu” princips

Ja jau labu laiku esi vēlējies investēt, bet šķiet, ka viss šis process ir vientuļš vai biedējošs, tad investoru klubs varētu būt tavs risinājums. 

Vienkāršiem vārdiem sakot, investoru klubs ir apvienība, kas pulcē vairākus investorus, kas veic šo hobiju kopā un dalās ar pieredzi. Investoru kluba dalībnieki sadarbojas viena mērķa labā un apvieno savu naudu, lai kopīgi ieguldītu. Un tas viss notiek, mācoties un socializējoties procesā. Tas ir kā grāmatu klubs, bet tā vietā, lai ietu cauri Hemingvejam, jūs kopā iesiet cauri labākajiem darījumiem.

Investoru klubs

Izvēlies biedrus atbildīgi

Jebkura apvienība ir tik laba, cik labi ir tās biedri. Tāpēc ir ļoti svarīgi atrast pareizos cilvēkus savam investoru klubam. 

Labākajā gadījumā kluba biedriem ir jābūt apzinīgiem, punktuāliem un tikpat aizrautīgiem kā tev. Taču vissvarīgākais ir tas, lai viņi sniegtu kādu unikālu pievienoto vērtību – vai tās būtu viņu investīciju zināšanas, vai spēja ātri reaģēt un uztvert tirgus tendences.

Piemēram, ir labi, ja klubā ir kāds riska ņēmējs, kāds analītiskais prāts, un arī moderators. Tieši šis personību un prasmju apvienojums padarītu kluba sanāksmes dinamiskas un patiesi vērtīgas.

Vērtīgas tikšanās ar mērķi

Kad pareizie cilvēki ir atrasti, tad var domāt par investoru kluba darbību. Kādas būs sanāksmes, kas tajās tiks pārrunāts utt. Pirmais punkts, ko iesakām apdomāt, ir tikšanās struktūra.  Protams, hobijs ir patīkamai laika pavadīšanai, taču investēšanā svarīgi ir arī panākumi. Un tam ir nepieciešama analītiska pieeja.

Strukturēta sanāksme var ietvert tirgus analīzi par to, kur ieguldīt naudu, dalībnieku vadītas prezentācijas un ieguldījumu diskusijas. Daži klubi pat aicina vieslektorus vai finanšu ekspertus, lai iegūtu gan iedvesmu, gan jaunas zināšanas par tirgu. 

Taču skaidrs, ka mēs visi esam cilvēki, tāpēc aicinām neaizmirst arī par gardām uzkodām. 🙂 

Investoru klubs

Kur nauda, tur likumi

Investoru klubs ir aizrautīga padarīšana un līdz ar to foršs hobija veids. Bet ir vērts atcerēties, ka tajā ir iesaistīta nauda. Un tur, kur ir nauda, ir arī likumība. 

Investoru klubs parasti ir strukturēts kā partnerība, kas nozīmē, ka jums būs nepieciešams partnerības līgums. Turklāt jums var rasties arī nodokļu jautājumi, piemēram, gada nodokļu deklarācijas iesniegšana par klubu. Tāpēc konsultējieties ar juridisko konsultantu, lai pārliecinātos, ka visi kluba biedri atbilst visām prasībām.

Orientēšanās juridiskajā labirintā patiesi mēdz būt sarežģīta, bet tas kalpos par vērtīgu mācību par atbildību.

Noslēgumā jāsecina, ka investoru klubi ir pieredzes bagātība gan finansiālā, gan emocionālā ziņā. Tie padara akciju un obligāciju pasauli ļoti personisku un saistošu. Un ja tiek atrasti pareizie cilvēki, ar kuriem šo klubu veidot, interesants un peļņu veicinošs hobijs ir izdevies!

To arī novēlam!

Komentēt