Ceļvedis veiksmīga mūzikas pasākuma organizēšanai

Šajā rakstā apkopots ceļvedis veiksmīga mūzikas pasākuma organizēšanai un svarīgākās lietas, kas jāpatur prātā, organizējot pasākumu.

Mūzikas pasākumi ir ļoti izplatīti, un tos var organizēt ikviens, kas to vēlas. Taču ir jāizprot pāris svarīgas lietas pirms pasākuma rīkošanas. 

Pasākuma ceļvedis

Plānošana veidojot mūzikas pasākumus ir svarīgākā sastāvdaļa. Ja vēlies vari iemest aci rakstā par Mūzikas pasākumu organizēšanu.

Apzināties pasākuma mērķi un auditoriju 

Pasākuma mērķa izvirzīšana ir ļoti svarīga, jo tā atbild par visu tālāko pasākuma plānošanu. Bez mērķa un vīzijas pasākuma rīkošana ir ļoti sarežģīta.

Apzināties mērķauditoriju ir nepieciešams, lai saprastu ko tu vari un vēlies parādīt izvēlētajai cilvēku grupai.

Izveidot budžeta plānu

Budžeta plānošana ir viena no svarīgākajām daļām. Pirms pasākumu rīkošanas ir jāveic aptuvenie aparēķini un izmaksas. Viss sākas ar pasākuma budžeta plānošanu un mērogu, kādā vēlaties organizēt pasākumu. 

Izveidot reālistisku budžetu, lai segtu visus izdevumus, kas saistīti ar norises vietas rezervēšanu, mākslinieku un darbinieku apmaksu, tostarp visus neparedzētos izdevumus. 

Noskaidrot vai pasākumam ir nepieciešams piesaistīt sponsorus, it īpaši ja tas ir labdarības koncerts. 

No savas personīgās pieredzes varu pateikt, ka pasākumu var rīkot arī ar pēcapmaksu. Taču pēcapmaksai ir liels risks, tāpēc iesaku vienmēr izplānot savas finanses.

Izvēlieties pasākuma norises vietu

Norises vietas izpēte un izvēle ir ļoti svarīga. Atkarībā no pasākuma veida, bet lielākoties visiem pasākumiem un mūzikas izpildītājiem ir nepieciešama skatuve, mikrafons, atskaņotāji un dažāda veida tehnika. 

Piemēram, pasākumu norises vietas bieži vien nav apbūvētas ar tehniku, vai tā jau ir novecojusi. Izvēlētā vieta var neiekļaut bāru, apsargus vai attiecīgu apgaismoju. Tāpēc ir svarīgi apzināties, ko tu gribi sniegt cilvēkiem kas ir atnākuši baudīt tavu pasākumu un mūziku. Kādu iespaidu tu vēlies atstāt par sevi?

Darbinieku piesaiste 

Darbiniekiem ir jābūt uzticamiem un atbildīgiem. Atšķirībā no pasākuma veida, bet pat mazākajam pasākuma ir vismaz pieci darbinieki.

Tev ir jāsagādā drošība, par kuru parūpēsies apsargs. Biļešu pārdēvējs un iekasētājs. Fotogrāfi un video operatori. Gaismotāji un skaņotāji. Protams neaizmirstot par bāru vai kafejnīcu.

Pusaudži izklaidējas ar krāsām

Atrast piemērotus mūzikas izpildītājus

Būtisks ceļvedis veiksmīga mūzikas pasākuma organizēšanai ir atrast piemērotus māksliniekus.

Atsaucoties uz pasākuma mērķi, mērķauditoriju, budžetu un vietu kurā noriss pasākums, attiecīgi jāizvēlās mākslinieki kuri uzstāsies. 

Atkarībā no rīkotā koncerta veida un budžeta izvēlieties tādu mākslinieku sastāvu, kas patiks un ko novērtēs jūsu izvēlētā auditorija.

Piemēram, ja pasākums tiek rīkots pusaudžiem, repa mīlētājiem, tad attiecīgi māksliniekim ir jābūt atbilstošiem.

Noteikt biļešu cenu

Biļešu cenu noteikšana ir viens no būtiskākajiem faktoriem, lai palielinātu jūsu pasākuma ieņēmumus.

Biļešu cenai noteikti ir jābūt atkarīgai un plānotā budžeta un jāsasaistās ar apmeklētāju maksāt spēju. 

Labs veids, kā nopārdot biļetes ir pārdot par zemāku cenu, ja iegādājas vairākas.

Reklamēšana

Personīgi man viena no mīļākājām daļām pasākuma veidošanā ir tieši reklamēšana. Tas ir veids kur tu vari izpausties un parādīt cilvēkiem, ko kapēc, kad, kur un cikos tu esi viņiem sagatavojis.

Lielisks veids, kā veicināt lielāku cilvēku apgrozījumu un skatījumus savos soc tīklos, ir taisīt biļešu izlozi. Biļešu izlozei noteikti ir jāpiemin nosacījumi , kurus nepieciešams ievērot. Tas ir, padalīties ar “postu” savā “storijā”, nolaikot un ietagot draugu ar kuru vēlies nākt.

Izmantojot šo ceļvedi, es ticu, ka pavisam drīz arī tu iekarosi sirdis, organizējot neaizmirstamākos un veiksmīgākos mūzikas pasākumus.

Ja es ieinteresēts uzzināt vairāk par Mūzikas pasākumu organizēšanas mīnusiem un plusiem, lasi mūsu blogā.

Komentēt