Ceļojumi ar īpašu vērtību – retrīts

Katrs cilvēks ceļo individuālu motīvu vadīts. Daži vēlas atpūsties siltā klimatā, citi slēpot. Vēl kāds dodas ceļojumos, lai uzlabotu savas svešvalodu prasmes. Lai arī kādi būtu iemesli, ceļošana ir lieliska pieredze. Tomēr reizēm, īpaši rūdītiem ceļotājiem, var piemesties sajūta, ka viss jau ir redzēts un izbaudīts. Talkā var nākt ceļojumi ar īpašu vērtību – retrīti. Šāds ceļojuma koncepts būs ideāli piemērots tiem, kuriem ik pa laikam piemetas doma par to, cik labi būtu garīgi un fiziski attīrīties.

Šāds ceļojums  ir piemērots gan solo ceļotājiem, gan tiem, kuri ceļo ar kādu kopā. Tā ir iespēja ne tikai apskatīt kādu jaunu valsti, bet atgriezties mājās ar kārtīgu uzlabotu pašsajūtu. Vēlies izmēģināt, kā ir tad, ja tavs laiks tiek izplānots tavā vietā un atliek  tikai ļauties notiekošajam? Tad šāds ceļojums – retrīts būs tieši laikā.

Plašs galamērķu klāsts

pasaules karte galamērķis

Viens no retrītu lielākajiem plusiem ir to pieejamība. Vēlies doties uz kādu siltu, zaļu vietu? Vēlies atrasties tuvumā pludmalei? Vai gluži otrādi – vēlies būt augstu kalnos ar iespēju slēpot? Vari retrītu pielāgot savam galamērķim, nevis otrādi. Retrīti tiek organizēti dažnedažādās pasaules vietās – piemēram, Āzijā, Eiropā un Dienvidamerikā. Ja tev jau ir kāda vieta, kur vēlies viesoties, apskaties, vai tur ir pieejams kāds retrīts.

Ja vēlies uzzināt vairāk par izplatītākajiem retrītu galamērķiem, vari iemest aci rakstā par populārākajiem retrītu veidiem un galamērķiem. Nav svarīgi, vai ceļosi tālu vai tuvu. Arī Latvijā atrodami dažādi retrīti, kā arī tie tiek organizēti mūsu kaimiņvalstīs.  Jāpatur prātā, ka retrītam labāk reģistrēties laicīgi – īpaši, ja tas atrodas kādā tūristu iemīļotā vietā. Galu galā, retrītu piedāvājums ir tik plašs, jo arī pieprasījums pēc tiem ir pamatīgs.

Laika veltīšana sev

sieviete ceļojums miers

Ja vēlies, lai šis ceļojums ir par tavām, nevis kāda cita vēlmēm, retrīts obligāti jāiekļauj tavā maršrutā. Turklāt piedāvājums ir tik plašs un daudzveidīgs. Neatkarīgi no tā, vai dosies ceļojumā uz nedēļu, divām vai mēnesi, ir iespējams atrast retrītu, kas perfekti iederēsies tavā grafikā.

Retrīti var ilgt no pāris dienām līdz pāris nedēļām. Piemēram, ja dodies ceļojumā uz nedēļu – darba dienās vari apskatīt svarīgākos tūrisma objektus, bet nedēļas nogali, pirms došanās mājup, veltīt pilnībā savai labsajūtai un pašizaugsmei kādā retrītā.

Retrīts ir lielisks veids, kā atgūt saikni pašam ar sevi. Kādā vietā tālu no tavas ierastās vides un ikdienas rutīnas, beidzot vari mierā un klusumā ļauties dažādām aktivitātēm, kas stiprinās kā miesu, tā garu. Katrs retrītā var atrast kaut ko sev. Vienam tā būs domu sakārtošana, otram veselības stiprināšana, kādam citam – ceļojuma bagātināšana ar jaunu pieredzi.

Fiziskās veselības uzlabošana

sports fiziskā forma

Ceļošanai kā tādai ir daudz plusu, arī attiecībā uz mūsu veselību. Retrīts papildinās šos ieguvumus. Ja esi cilvēks, kuram svarīgi ceļojumu laikā izkustēties, retrītos par to tiks padomāts. Lielā daļā retrītu viena no galvenajām aktivitātēm ir joga. Ne velti joga ir izturējusi iespaidīgu laika pārbaudi. Tā uzlabo imūnsistēmu, stiprina sirdi, palīdz uzturēt ķermeni formā.

Retrītu programmās bieži atrodamas dažādas fiziskās aktivitātes: peldēšana, pārgājieni, kāpšana kalnos un tamlīdzīgi. Paradoksāli, bet tieši fiziskās aktivitātes ir tās, kas nevis nolaupa mūsu enerģiju, bet uzlādē mūs. Sportiskās aktivitātes uzlabo mūsu vispārējo veselību, miegu un kopējo pašsajūtu. Ja vēlies šo ceļojumu izmantot kā iespēju uzlabot fizisko formu, uzzini par svara zaudēšanas retrītiem.

Mentālās veselības uzlabošana

miers meditācija jūra

Ja esi noguris no trauksmainiem, aizņemtiem ceļojumiem, kuros vēlies paspēt izdarīt un redzēt, cik vien iespējams, retrīts būs tavs glābiņš. Tu joprojām ceļosi – iepazīsi jaunas vietas, cilvēkus un gūsi jaunus iespaidus. Tomēr reizē tu atradīsies vietā, kur tavs miers būs prioritāte.

Daudzos retrītos tiek praktizētas dažādas aktivitātes, kas var palīdzēt tavai mentālajai labsajūtai. Viena no izplatītākajām praksēm, kas būs atrodama teju ikvienā retrīta programmā, ir meditācija. Meditācija var palīdzēt cīņā pret stresu, trauksmi un depresiju. Ir retrīti, kur tieši mentālā veselība tiek likta priekšplānā. Šādos retrītos tiek pieaicināti speciālisti, kas var, piemēram, palīdzēt tikt pāri kādai traumai.

Jaunu vietu iepazīšana

daba ceļojums cilvēks

Bieži vien retrīti tiek organizēti nomaļās, gleznainās vietās. Tā ir laba iespēja apmesties kādā īpašā vietā, kuru citādi diez vai būtu atklājis. Visbiežāk retrītu mītnes ir dabas ieskautas. Tas var būt Bali, kur visapkārt vērojama piesātināta krāsu bagātība. Tā var būt kāda attālāka Itālijas villa. Ņemot vērā, ka retrītos par naktsmītnēm parūpējas organizatori, nav jātērē laiks “medījot” apmešanās vietas AirBnB vai Booking’ā.

Retrītu programmas atšķiras savā starpā. Ir programmas, kas ir ļoti noslogotas – ar aktivitātēm no rīta līdz vakaram. Ir arī tādi retrīti, kuros dalībniekiem ir iekļauts brīvais laiks – pāris stundas dienā, kuras var pavadīt pēc saviem ieskatiem. Brīvais laiks ir laba iespēja ieslēgt sevī piedzīvojumu garu un mesties iepazīt apkārtni. Iespējams, tieši retrīta ietvaros atklāsi kādu vietu, kas vēl ilgi paliks tavā atmiņā.

Ir skaidrs, ka šādam ceļojumam – retrītam ir tikai plusi. Tomēr retrīts ir tikai viens no veidiem, kā ceļojuma ietvaros var uzlabot savu pašsajūtu. Pastāv vēl citas iespējas, kā apvienot ceļošanu ar veselības stiprināšanu.

Komentēt