Taro kārtis

Pastāv uzskats, ka taro kārtis ir veids, kā pareģot nākotni. Uzreiz raksta sākumā izcelsim, ka tā nebūt nav taisnība. 

Taro kārtis nespēj pareģot tavu vai kāda cita cilvēka nākotni, taču tās var kalpot par veidu, kā iegūt noderīgu informāciju un padomu konkrētā situācijā.

Ja gribi uzzināt vairāk par to, kas tad īsti ir taro kārtis un kādam nolūkam tās tiek izmantotas, lasi šo rakstu. Cerams, ka varēsim sniegt atbildes uz tevi interesējošiem jautājumiem.

Kas ir taro kārtis?

Taro kārtis

Jebkura taro kāršu kava sastāv no 78 kārtīm, kas sakārtotas tā sauktajā jaunākajā un vecākajā  arkānā. Jaunākā arkānā esošās kārtis izskatās kā parastās spēļu kārtis – ir dāmas, karaļi utt. Tikai pīķa, kreiča, kārava un ercena vietā ir citi simboli – zizļi, zobeni, kausi, apļi vai pentakļi. 

Vienā kavā tradicionāli ir 78 kārtis, no kurām 22 ir vecākā arkāna kārtis. Tās, pavisam vienkārši izsakoties, simbolizē velnu, nāvi utt.

Lai lasītu taro kārtis, nav nepieciešams nekāds diploms vai īpaši kursi, tomēr pamata zināšanām ir jābūt. Katrai kārtij atbilstošais simbols ir ar nozīmi, kā arī īpaša vērība ir jāpievērš taro kāršu izklājumam.

Nedaudz par vēsturi

Taro kārtis, cik mums ir zināms, pirmo reizi parādījās Itālijas ziemeļos 14. gadsimta beigās vai 15. gadsimta sākumā. Tad tā tika dēvēta par Tarocchi spēli, kas galu galā izplatījās citās Eiropas valstīs, tostarp Francijas dienvidos. Tieši Francijā tā tika pārdēvēta par taro kāršu spēli. Taro sāka uzskatīt par mistiskām tikai 18. gadsimta beigās, kad modē nonāca okultisms.

Okultisms – mācība par pārdabisku spēku esamību, kurus var uztvert ar vairumam nezināmiem paņēmieniem, un vēlāk šos spēkus izmantot, lai izzinātu un ietekmētu pasaules kārtību.

Kāpēc izmantot taro kārtis

Taro kāršu lasījums spēj palīdzēt cilvēkam saprast, kas viņam vai viņai ir jāzina par konkrētu situāciju. Šo kāršu kavu vislabāk var izmantot kā iekšējās gudrības un norādījumu instrumentu.  Lasījumi sniedz ieskatu pagātnes, tagadnes un nākotnes notikumos, pamatojoties uz personas pašreizējo dzīves gājumu taro lasīšanas laikā. 

Vienkāršojot – katram cilvēkam taro kāršu lasījums būs individuāls. Lai arī kāršu mērķis nav pareģot nākotni, ar to palīdzību iespējams iegūt vērtīgu ieskatu, kas personai var palīdzēt pieņemt lēmumus.

Ja jau runājam par taro kāršu mērķi, tad visizteiktākais ir palīdzēt cilvēkam sajust saikni ar sevi viedāko un gudrāko versiju. To var nosaukt par sava veida meditāciju, kas procesā ļauj atbrīvoties no visa liekā, atbrīvot prātu un saprast savu problēmu risinājumu.

Visbiežāk pie taro kāršu lasījuma vēršas tad, ja nākotne šķiet neizdibināma un ir nepieciešams virziens, kurā doties. Tas var būt saistīts arī ar pavisam vienkāršām ikdienas lietām un izvēlēm – darba vietas maiņa, dzīvesvietas maiņa, apkārtējie cilvēki, studiju izvēle utt.

Ieteikumi, kas var palīdzēt taro kāršu lietošanā

Taro kārtis

Lai gan nav pareiza vai nepareiza taro lasīšanas veida, ir dažas lietas, kas varētu palīdzēt  šo procesu novadīt veiksmīgāk. 

Esam apkopojuši ekspertu sniegtos ieteikumus, lai ikviens iesācējs varētu izmēģināt taro kāršu lasīšanu.

1. Izvēlies labu kāršu kavu

Tiem, kas nespēj atrast citus veidus, kā iemācīties lasīt taro kārtis, iesakām atrast tā saukto Rider-Waite kāršu kavu. Tā ir vienkārša un saprotama, taču tā noteikti jāapvieno ar labu grāmatu, kur tiek precīzāk pastāstīts, kā ar kārtīm rīkoties.

Kāršu kavas iespējams izvēlēties ar dažādiem dizianiem – pop kultūras, dzīvnieku, dabas, maģijas utt. Galvenais ir izvēlēties tādu tematiku, kas vislabāk rezonē ar tavām interesēm. 

2. Praktizējies katru dienu

Jo vairāk praktizējies, jo labāk sanāk. Tā ir ar jebkuru nodarbi un aktivitāti – taro kārtis nav izņēmums.

Izvēlies vienu kārti katru dienu un meditē ar to rokās. Papēti uz tās esošo attēlu un mēģini saprast, kā tev konkrētā kārts liek justies. Pēcāk salīdzini tās nozīmi ar grāmatā ierakstīto definējumu. Kādam taro kāršu lasījums padodas dabīgi un vienkārši, citiem nē. Lai pilnveidotu savas intuīcijas spējas un zināšanas, ir labi šo procesu nesasteigt. 

 3. Izvēlies savu kārti

Sākot jau iejusties taro kāršu vidū, galvenais ir izvēlēties kārti, kas tevi pārstāv.

Izvēlies kārti, ar kuru jūti saikni – tavu kārti, kas reprezentēs tevi. Tālāk liec savu kārti visam pa vidu unsāc vilkt ārā citas kārtis. Tad arī skaties, vai tev tas ko nozīmē un vai tiek veidota kāda saikne ar faktiem un tavu dzīves gājumu.

Taro karšu lasīšana nenozīmē nākotnes stāstīšanu, tāpēc noteikti ņem to vērā, izvēloties savu kārti.

4. Guli ar savu taro kārti zem spilvena

Tāpat kā izvēlēties savu vienīgo kārti ir labs veids, kā iesācējiem iejusties taro kāršu pasaulē, vēl viens triks ir iet gulēt ar savu taro kārti zem spilvena.

Liekot kārti zem spilvena, ļauj tai ienākt tavos sapņos. Taro kāršu lasīšanā liela nozīme ir enerģijai un tās apmaiņai. No rīta mosties un pēti kārti. Lasi par tās nozīmēm – vai tā ir jaunā vai vecā arkāna kārts? Ar kuru no elementiem tā ir visvairāk saistīta – uguns (zizlis), ūdens (kauss), gaiss (zobens) vai zeme (pentakls)?

Tad veido saikni ar pa dienu notikušo. Drīz vien var rasties sajūta, ka ne viss notiek tikai nejaušas  sakritības dēļ.

5. Pirmo lasījumu veic personai, ko labi nezini

Lai arī tas noteikti būs ārpus tavas komforta zonas, pirmajam lasījumam vajadzētu būt ar kādu, ko tu pārāk labi nepazīsti. Atceries, ka pārliecība par teikto, ir pats galvenais. Neziņa par personas dzīves stāstu ļaus tev intuitīvi vairāk paļauties uz kāršu teikto, nevis to, ko jau zinātu par cilvēku.

Taro kārtis var būt kā vesela raķešu zinātne, kad esi vēl tikai iesācējs. Taču drīz vien, veicot pietiekami daudz izpētes un prakses, tu sāksi pamanīt, kā punktiņi savienojas.

Tā var būt jautra aktivitāte, ko darīt ar draudzenēm kādā pidžamu ballītē vai arī veids, kā palīdzēt sev vai citiem rast atbildes un nezināmo,

Pamēģini!

Dažāda veida Taro kārtis var atrast spēļu interneta veikalā Games4You.lv.

Ieskaties arī citos mūsu interesantajos rakstos kā HI WAKE 5.0 – lielākais veikparks Latvijā vai Galda spēles – interesants un prātu attīstošs hobijs.

Komentēt