Latvijā ražotas spēles

Galda spēles ir lielisks veids, ka pavadīt savu brīvo laiku. Meklējot jaunas spēles, ar kurām papildināt savu esošo kolekciju, vienmēr vērts sākumā paskatīties, vai pieejams kaut kas no vietējiem ražotājiem. Kā izrādās, ir vairākas Latvijā izdomātas spēles, kas ir ļoti interesantas un aizraujošas.

Īpašu vērību mēģinām pievērst tiem produktiem, kas ražoti Latvijā. Tikai atbalstot savējos, mums ir izredzes ar vien vairāk veikalu plauktos redzēt pašmāju produkciju. Ar galda spēlēm ir tieši tāpat. Iespaidīgāk gan ir tad, ja spēles ne tikai ražotas Latvijā, bet arī pašu latviešu izdomātas.

Šajā rakstā esam apkopojuši abus variantus, iekļaujot lieliskas spēles, kas ražotas vai izgudrotas Latvijā.

Cerams, ka tev izdosies atrast kādas Latvijā ražotas spēles, par ko vēl neesi dzirdējis!

Burtošanas čempionāts

burtošanas čempionāts spēle

Pirmā spēle ir latviešu valodas Burtošanas čempionāts. Tās mērķis ir izveidot latviešu valodas vārdu no pēc iespējas vērtīgākām zilbēm, sakrājot pēc iespējas vairāk punktu. Spēlē ir 178 zilbju kārtis un spēli var spēlēt gan vienatnē, gan arī komandā līdz 6 cilvēkiem.

Uz katras kārts ir viena zilbe, kuras spēles gaitā liekot kopā, tu veido vārdus. Jo retāku zilbi izmanto, jo vērtīgāku vārdu izveido un vairāk punktus iegūsti. Katrai zilbei ir piešķirti punkti, atkarībā no zilbju lietošanas biežuma latviešu valodā. Iespējams darināt vairāk nekā 2000 vārdus: lietvārdus, darbības vārdus, īpašības vārdus un apstākļa vārdus. Vārdus var veidot ne tikai pamatformās un tiem ne vienmēr ir jābūt nopietniem. 

Šī spēle ir lielisks veids, kā mācīties latviešu valodu gan lieliem, gan maziem. Tā ir erudīcijas spēle, kas var būt interesanta arī pieaugušajiem.

Matemātikas mācību spēle Math Chain

spēle math chains

Nākošā spēle ir Math Chain – Latvijā radīta spēle mazajiem matemātiķiem vecumā no 10 gadiem. Tā iemācīs rēķināt aizraujošā un interesantā veidā. 

Spēlē ir 3 veidu kārtis – uzdevuma, gājienu un darbību kārtis. Uzdevumu kārtis: 41 ( skaita no 10 līdz 50 ) kartiņa ar lillā atzīmi. Gājienu kārtis: 24 ( skaits no 1 līdz 6, kopā 4 kompl. ) kartiņas ar pelēku atzīmi. Darbību kārtis: 60 ( 4 kompl. pa 15 ) kartiņas ar dzeltenu, rozā, zaļu un zilu atzīmi.

Spēles mērķis ir no saņemtajām kārtīm sastādīt matemātiski pareizus vienādojumus. Tas nozīmē, ka ir jādarbojas ar kārtīm, kas iedalītas. Te noteikti sākumā nostrādā veiksme un pēc tam jau zināšanas un atjautība. 

Katram spēlētājam uzsākot spēli jābūt 5 uzdevuma kārtīm un darbību kāršu komplektam (15 gb.). Katrs spēlētājs no kopējās uzdevuma kāršu kaudzes paceļ vienu uzdevuma kārti, paņem 3-5 gājienu kārtis, (atkarībā kādu spēles grūtību līmeni spēlētāji ir izvēlējušies) un izvēlas 1 uzdevuma kārti  no 5 iepriekš saņemtajām. lzmantojot darbību un gājienu kārtis, spēlētāji sastāda matemātiski pareizus vienādojumus un cenšas to izdarīt ātrāk nekā citi spēlētāji.

Ballīšu spēle PRIECĪGUS!

ballīšu spēle priecīgus

Mūsu nākošā spēle ir paredzēta ballītēm un jautrām draugu kompānijām. Tā ir spēle ar nosaukumu PRIECĪGUS! Šī ir kāršu spēle, kas ne tikai iegriezīs ballītim, bet liks arī iepazīt draugus vēl tuvāk. Tā ir lielisks veids, kā salauzt ledu starp jaunām draugu kompānijām un visiem vakara sākumā iepazīties.

Spēlei “Priecīgus!” ir izveidotas divas dažādas daļas, katra savā krāsā – viena melnā, viena zelta. Katrs komplekts ir savā krāsā , jo jautājumu un uzdevumu kartītes ir atšķirīgas. Katrā kāršu kavā ir 50 kartītes: 40 jautājumu/apgalvojumu kartītes; 8 uzdevumu kartītes; 2 skaidrojumu kartītes.

Paši spēles veidotāji apgalvo sekojoši – Ballīte bez “Priecīgus!” ir tikai pasēdēšana. Ļaujies nezināmajam un izmēģini šādu spēli!

Atmiņas spēle SADABŪ

atmiņas spēle sadabū

Sadabū ir atmiņas spēle ar Latviešu mitoloģijas motīviem. Tā ir interesanta un noteikti oriģināla spēle, ko tavi draugi vēl nebūs spēlējuši. Vislabāk šo spēli spēlēt 4 spēlētājiem, taču to var noteikti spēlēt arī vienatnē.

Ar šo izglītojošo spēli ne tikai uztrenēsi savu atmiņu, bet arī izzināsi dažādus tēlus Latviešu mitoloģijā.

Spēles sākumā samaisa visas kārtis un saliek tās ar skatu uz leju. Katrā gājienā spēlētājs apgriež otrādi divas kārtis. Ja kārtis nesakrīt, tad jāmēģina iegaumēt to attēlus un atrašanās vietas. Pēc tam tās atkal apgriež otrādi. Ja kārtis sakrīt, tad pāri noņem no laukuma un patur pie sevis. Spēle beidzas, kad tiek atrasts pēdējais pāris. Uzvar tas, kam spēles beigās sakrājies visvairāk pāru.

Kvadra tetris no koka

spēle tetris

Šī spēle nav izgudrota Latvijā, taču šī ir latviešu versija, kas darināta no koka. Iedvesmas avots ir klasiskā un visiem zināmā datorspēle Tetris. 

Kvadra tetris is aizraujoša spēle, ko vislabāk ir spēlēt divatā vai 4 spēlētājiem. 

Spēlētāji met 2 metamos kauliņus. Stienīšus, ar kuriem jāaizpilda laukums, var izvēlēties atkarībā no metamo kauliņu summas. Ja ir uzmesti cipari 1 un 5, var izvēlēties 1 stienīti ar vērtību 1 vai 5. Tāpat var izvēlēties stienīti ar metamo kauliņu summu vai starpību. Šajā gadījumā var izvēlēties stienīti ar vērtību 6 (1 + 5) vai 4 (5 – 1). 

Galvenais spēles mērķis ir aizpildīt savu spēles laukumu ātrāk par citiem spēlētājiem.

Visas šīs Latvijā ražotas spēles tika atrastas interneta veikala Games4You.lv sadaļā Ražots Latvijā. Tur varēsi atrast arī daudzas citas Latvijā radītas un izgudrotas spēles!

Lai jautri un vērtīgi!

Ieskaties arī citos mūsu jaunākajos rakstos kā Taro kārtis un Termoss ir lielisks sabiedrotais dodoties dabā.

Komentēt