Dārgākie hobiji pasaulē

Daudzi hobiji neprasa nedz sevišķas prasmes, nedz resursus, piemēram, grāmatu lasīšana vai filmu skatīšanās.

Tomēr ir arī tādi vaļasprieki, kurus varētu saukt par ekskluzīviem, jo tie nav pa kabatai kuram katram. Vairāk par to esam aprakstījuši šajā rakstā.

Autosports

Kurš gan kaut reizi nav skatījies Formulu 1? Lai arī televīzijā mēs skatāmies uz profesionāļiem, tas nenozīmē, ka ar to nevar nodarboties jebkurš arī hobija līmenī. 

Sacīkšu mašīnu cenas variē no aptuveni 10 000 līdz 100 000 tūkstošiem dolāru,  bet GT3 klases Lamborghini Huracan izmaksā aptuveni 525 tūkstošus dolāru. Tiesa, ar to vien izmaksas nebeidzas – jārēķinās arī ar ikgadējo mašīnas apdrošināšanu, kas sporta auto ir augstāka nekā standarta braucamajiem. 

Lidmašīnas vadīšana

Viegli nojaust, ka dārgākais šī hobija elements ir pati lidmašīna – cenas diapazons ir no 150 000 līdz 200 000 dolāriem. Pilota apmācības izmaksā aptuveni 7000 dolārus.

Ja varētu likties, ka tas ir viss – nemaz nē. Ar to arī vel nepietiek, lai vestu ģimeni ceļojumā privātā lidmašīnā –  vispirms jāiegūst speciālas licences. Šis ir hobijs tiem, kas patiesi to var atļauties un vienmēr ir vēlējušies lidot. Ne velti sapnis lidot ne katram paturas arī pieaugot.

Izpletņlēkšana

Šajā sarakstā izpletņlēkšana ir viena no lētākajām izpriecām. Viens lēciens izmaksā aptuveni 200 dolārus. Entuziastiem 100 lēcieni gadā (aptuveni 8 lēcieni mēnesī) nav liels cipars, taču naudas izteiksmē tie ir jau aptuveni 20 tūkstoši.

Savs ekipējums izmaksā aptuveni no 4 līdz 10 tūkstošiem, bet apmācības – līdz 3 tūkstošiem.

Ja ir vēlme izbaudīt lidojumu, taču ne tik ekstrēmā veidā, labs veids ir lidojums ar gaisa balonu. Tādā veidā iespējams apskatīties vārdiem neaprakstāmus skatus un pasapņot.

Mākslas darbu kolekcionēšana

Hobijs, kas reizē var būt arī bizness – mākslas darbu cenas gadu laikā pieaug. Starp dārgākajiem māksliniekiem jāmin Pablo Pikasso, Leonardo Da Vinči, Rafaēls un Vincents Van Gogs.

Savukārt pāris no dārgākajiem mākslas darbiem ir “Salvator Mundti” (Da Vinči) – 460 miljonu vērtībā, “The card players” (Pols Sezans) – 278 miljoni. Arī latviešu izcelsmes mākslinieka Marka Rotko  darbs “No. 6” iekļuvis šajā sarakstā ar 197 miljonu vērtību.

Eksotisko dzīvnieku turēšana

Maiks Taisons un tīģeri, Maikls Džeksons un šimpanze Bubbles, Nikolas Keidžs un kobras. Ir skaidrs, ka dzīvnieks var būt kas vairāk par parastu ģimenes mīluli, tas var norādīt arī uz statusu. Jo eksotiskāk, jo dārgāk. 

Kamielis maksā 55 000 $, baltā lauva 140 000 $, bet ir pietiekami daudz dzīvnieku, ko var iegādāties par zemākām summām. Austrālijas simbols – ķengurs maksā vien 3 tūkstošus, bet piemīlīgais Kapucīnu pērtiķītis – 8,5 tūkstošus.

Jahtu sacīkstes

Gluži kā autosports, jahtu sacīkstes ir izklaidējošs, taču dārgs vaļasprieks. Jahta maksā no aptuveni 40 tūkstošiem līdz pat vairākiem miljoniem, nerunājot par tādām neizbēgamām lietām kā apdrošināšana, uzturēšana un maksa par doku.

Taču tas ir neizsakāmi fantastisks hobijs tiem, kam patīk būt uz ūdens dienām no vietas. Tas ir arī lielisks komandas darbs – ne visi hobiji balstās uz komandas biedriem.

Ceļošana

Lai arī ir iespējams ceļot taupīgi, piemēram, ar autostopiem, pasaules iepazīšanai  nepavisam nav grūti  iztērēt arī prāvāku naudas žūksni. Lidmašīnu biļetes pirmajā klasē var sasniegt vairāku tūkstošu apmēru. Ar to gan nekas neapstājas – pieczvaigžņu viesnīcas, restorāni un dažādas ekskluzīvas  izklaides galamērķī var pamatīgi patukšot bankas kontu. 

Pastāv opcija neniekoties ar viesnīcas numuriņu rezervēšanu un tā vietā, piemēram, noīrēt veselu salu. Viens no dārgākajiem galamērķiem – Musha Cay (Bahamu salas) 24 viesiem izmaksā aptuveni 57 tūkstošus par diennakti.

Niršana

Niršana ir vel viens eksotisks un dārgs hobijs. Latvijā tas nav pārāk aktuāls, jo mūsu ūdeņi nav diez ko skaidri un iespēja nirt ir vien dažus mēnešus gadā. Lai arī niršanas apmācības tiek piedāvātas tik un tā daudzās vietās.

Lai iepazītu zemūdens pasauli, nepieciešams ekipējums, kas maksā aptuveni 1000-1500 dolārus. Niršanas dators maksā papildus 300-1000 dolārus, kā arī jānokārto niršanas sertifikāts (aptuveni 400 dolāri).

Polo

Polo ir komandas sporta veids, kurā dalībnieki piedalās spēlē, jādami ar zirgiem. Profesionāli to spēlē 16 pasaules valstīs, un tas ir vecākais jāšanas sporta veids. Kopējās izmaksas atkarīgas no dažādiem faktoriem – cik prestižs ir klubs, piedalīšanās spēlēs un zirgu daudzums. 

Dalība zināmā klubā maksā aptuveni 8000 dolārus gadā, bet pats svarīgākais kvalitatīvai spēlei – zirgs maksā aptuveni 20 tūkstošus. Dzīvnieka kopšana mēnesī izmaksā vēl papildus 1500 $ (18 tūkstošus gadā).

Auto kolekcionēšana

Jo retāks modelis, jo vērtīgāks tas ir. Tiem, kam patīk mašīnas, retu modeļu kolekcionēšana ātri vien varētu pārvērsties par apbrīnas vērtu hobiju. Iespēja veidot pašam savu muzeju!

Ievērojamākā auto kolekcija pieder  Brunejas sultānam Hasanalam Bolkiaham. Viņa paspārnē ir vairāk nekā 5000 mašīnas, un to kopējā vērtība sasniedz 2,3 triljonus. 

Katram savs hobijs – kādam tas ir tv skatīšanās, kamēr citam mašīnu kolekcionēšana vai jahtu sacīkstes. Kaut gan – vai tv skatīšanos vispār var nosaukt par hobiju? Tas jānoskaidro tev pašam!

Komentēt