Ceļvedis kristālu pasaulē

Ar vien vairāk redzam, ka kristāli sāk iekarot ikdienas trendus – tie parādās gan rotaslietās, gan arī kalpo par stilīgiem interjera dekoriem. Kā izrādās kristāli ir bijuši aktuāli jau ļoti senā vēsturē, tie pieminēti gan Senajā Romā, gan ari viduslaikos, kad ticēja kristālu spējām sniegt saikni ar aizgājējiem.

Šodien katrs izvēlas pats – ticēt vai neticēt kristālu spējām. Daži saka, ka kristāli spēj dziedēt un sniegt dziedniecisku enerģiju, savukārt citi kristāliem piedēvē veiksmes nesēja lomu.

Šajā rakstā nolēmām apkopot populārākos kristālu veidus, kā arī izpētīt to dažādās spējas sākot ar dziedēšanu līdz veiksmes nešanai.

Kristālu spējas dziedēt

kristālu spēja dziedēt

Pēc kristālu ekspertu domām, kristāli darbojas kā dziedināšanas spēks, jo tie sniedz ļauj  pozitīvai, auglīgai enerģijai ieplūst ķermenī un likvidē negatīvo, toksisko enerģiju. Tāpat kā citi alternatīvās terapijas veidi, kristāli darbojas, novirzot enerģijas līmeni, tādējādi koncentrējoties uz ķermeņa dziedināšanu no iekšpuses.

Kristāliem ir arī spēja izraisīt tā dēvēto ‘’placebo’’ efektu organismā, kas ir zinātniski pierādīts, ka tas palīdz ārstēties. Ja cilvēks pats notic pārmaiņām, tad ir iespējama enerģijas un domu maiņa, kas nereti palīdz novērst dažādas kaites.

Interesanti ir tas, ka šiem dziedinošajiem iežiem un kristāliem ir īpaša vibrācija un frekvence, kas izriet no to molekulārā sastāva. No tā, kā tie pārvietojas un mijiedarbojas, šīs vibrācijas un enerģijas ievērojami uzlabo mūsu garastāvokli, prātu un veselību. 

Bieži vien tādā veidā, kā darbojas ēteriskās eļļas un aromaterapija. Darbojoties kā magnēts, tas var absorbēt negatīvās enerģijas un uzņemt jaunas.

Kā izmantot kristālus savā labā

kristālu izmantošana

Kristāli vibrē tādā pašā frekvencē kā cilvēki un palielina dziedināšanas spējas, kas mums pašiem jau piemīt. Šīs mierinošās sajūtas dēļ, novietojot kristālu uz ķermeņa, tas palīdz justies labāk.  

Katrs dziedinošais kristāls gan nes savas īpašības un spēkus. Atkarībā no to priekšrocībām  var izmantot ārstniecisko kristālu, lai dabiski dziedinātu sevi un noņemtu stresu un negativitāte no savas ikdienas. Daži no visbiežāk izmantotajiem kristāliem, ko apkoposim zemāk, ir ametists, rodonīts, opāls un rožu kvarcs.

Ir atklāts, ka ametistam piemīt spējas, kas ir ārkārtīgi labvēlīgas zarnām un gremošanas problēmām. Tādi kristāli, kā, piemēram, zaļais aventurīns, ir noderīgi sirds labsajūtas veicināšanai, savukārt dziedinošie akmeņi, piemēram, dzeltenais topāzs, attīra garīgos blokus un sniedz skaidrību.

Vislabākais veids, kā izmantot kristālus savā labā, ir meditēt ar tiem. Droši novieto kristālus sev labvēlīgās vietās savā mājoklī, ņem tos sev līdzi kabatā ikdienas gaitās. Vari tos ņemt līdzi uz vannas istabu un novietot tos redzamā vietā, kamēr pati izbaudi siltu burbuļvannu. To enerģija uzlādēs un ļaus manifestēt savus sapņus.

Populārākie kristālu veidi

Tev nav jābūt kristālu ekspertam, lai spētu tos izmantot savā labā. Pirmais solis ir iepazīties ar populārākajiem kristāliem, ko esam apkopojuši šajā rakstā.

Ametists

ametists

Šis ir viens no populārākajiem kristāliem, kas starp citiem izceļas ne vien ar skaisto purpursarkano krāsu, bet arī ar universālām dziedināšanas spējām. ametists spēj palīdzēt tikt galā ar uztraukumu un trauksmi, kā arī nodrošināt labāku nakts miegu.

Tā kā ametists ir vērsts uz kroņa čakru (kas atrodas pašā galvas augšdaļā un ir saskaņota ar prātu), kristāls darbojas, lai radītu fiziska un emocionāla miera sajūtu. Tā īpašās dziednieciskās  īpašības ietver galvassāpju un migrēnas mazināšanu un intuīcijas stiprināšanu. Daudzi uzskata, ka ametista novietošana pie gultas nomierina prātu un rada patīkamus sapņus.

Rožu kvarcs

rožu kvarcs

Šis nākošais rozīgais kristāls tiek dēvēts par rožu kvarcu. To visbiežāk izmanto jaunu attiecību un mīlestības manifestācijā. Tā krāsojums ir kā paredzēts skaistu attiecību veicināšanai, tuvības baudīšanai.

Nereti šo kristāla veidu izmanto arī tad, ja mīlestības dzīvē rodas kādas problēmas – strīdi un nesaskaņas. Rožu kvarcs itin labi veicina izlīgšanu, piešķir empātiju un palīdz nonākt pie konflikta atrisinājuma. Daudzi tic, ka šis kristāls rada iekšēja miera sajūtu arī neatkarīgi no esošā attiecību statusa.

Melnais turmalīns

turmalīns melnais kristāls

Nākošais kristāls ir īpaši populārs tā vizuālā izskata dēļ. Šis grezni melnais kristāls tiek dēvēts par melno turmalīnu. Tiek uzskatīts, ka tas spēj absorbēt visas negatīvās emocijas un vibrācijas, kas stājas tavā ceļā.

Melnais turmalīns ir saistīts ar sakņu čakru. Kad dzīvē sāk notikt daudz pārmaiņu, īpaši, ja tās ir enerģiju izsīkstošas, tad turmalīns var piezemēt emocijas. Tas liek saprast un atcerēties, no kurienes paši esam nākuši.

Selenīts

selenīts

Selenīts ir labākais kristāls auriskā lauka atjaunošanai mums apkārt. Ja jūties noguris un pilnībā bez spēka, tad, iespējams, tieši auras attīrīšana ir tas, kas vajadzīgs labākai pašsajūtai.  Šķiet, ka kristāls notīra dienā uzkrātās sliktās vibrācijas un ieskaus tevi mierīgākā enerģijas plūsmā. 

Izmanto selenītu kā zizli ap savu ķermeni, lai palīdzētu izvilkt visus enerģētiskos šķēršļus, kas traucē sasniegt iekšēju mieru. Īpaša uzmanība gan ir jāpievērš faktam, ka selenīts izšķīst ūdenī, tāpēc turi to tikai sausā vietā.

Citrīns

citrīns

Tiek uzskatīts, ka citrīns, spilgti dzeltena kvarca šķirne, palīdz tiem, kas jūtas iestrēguši. Lai iegūtu tūlītēju pārliecību, tiek ieteikts novietot citrīnu uz vēdera vai saules pinuma čakras atpūtas laikā. Daudzi uzskata, ka tieši šādā veidā kristāls atbrīvos sevī samezgloto enerģiju un atjaunos labas vibrācijas.

Citrīns ir saistīts ar pozitīvismu un optimismu, kas nav pārsteidzoši, ņemot vērā tā jautro krāsu. To bieži izmanto, lai palīdzētu piesaistīt finansiālo pārpilnību un jaunas iespējas.

Dzidrs kvarcs

dzidrs kvarcs

Nospiest restarta pogu un atsākt savu dzīvi no jauna ir iespējams ar dzidru kvarcu. Tas ir daudzfunkcionāls elements, kas nepieciešams jebkurai kristālu kolekcijai. Dzidrais kvarcs, kas pazīstams kā “galvenais” kristāls, ir saistīts ar iekšējā trokšņa slāpēšanu un mērķu noskaidrošanu.

Tiek uzskatīts, ka populārajam kristālam ir universālas ārstnieciskas īpašības. Novieto savu jauno caurspīdīgo kvarcu pie loga, lai tas varētu uzsūkt saules enerģiju, kas savukārt pāries uz tevi un, iespējams, apspīdēs visu labo un atbrīvosies no sliktā.

Kā jau tas ir nojaušams – visiem kristāliem ir kopīgs ikdienas uzlabošanas elements. Katrs no tiem ir paredzēts konkrētai jomai, tomēr to vispārējā pozitivitāte ir tas, kas var iedvesmot un likt gribēt sākt veidot pašam savu kolekciju!

Ceram, ka tev šis raksts patika un bija noderīgs!

Ieskaties arī citos mūsu interesantajos rakstos, kā, piemēram, Taro kārtis un Sveču liešana – hobijs ar biznesa iespēju.

Komentēt