5 bīstami dārgākie hobiji

Bieži dzirdēts, ka turīgi cilvēki ir ekscentriski un mēdz arī izvēlēties bīstamus hobijus. Ziņkāres vadīta papētīju dārgākos un vienlaikus arī bīstamākos hobijus pasaulē. Piedāvāju īsu pārskatu par pieciem no tādiem hobijiem.

Lēkšana ar izpletni

Nav nekādu šaubu, ka šis vaļasprieks ir uzskatāms par ļoti bīstamu. Sākotnēji gan neliekas, ka tas ierindojas arī starp dārgākajiem hobijiem, jo viena lēciena cena izmaksās ap 100 -170 eiro, protams, ja  neņem vērā, ka tāda summa tiek atdota par 1 minūti ilgu piedzīvojumu. Pārvēršot lēkšanu ar izpletni par regulāru izpriecu, nāksies šķirties no paprāvākas summas. Pastāvīgu lēcienu īstenošanai visdrīzāk nāksies iziet kursus, kas prasīs vismaz 1000 eiro. Jāpiebilst, ka pēc šādām apmācībām lēcieni vienatnē, bez instruktora, būs lētāki. Ja radīsies vēlme pēc sava ekipējuma vai gribēsi kļūt par instruktoru summa tikai augs.

Kāpšana kalnos

Tā kā tepat tiešā tuvumā mums nav lielu kalnu, tad nāksies iztērēties jau lidojumu biļetēm uz kārotās virsotnes zemi. Tāpat jārēķinās ar izmaksām par ekipējumu, atbilstošu apģērbu un, iespējams, atļaujām vai vīzām. Ja ir vēlmē doties ekspedīcijās kalnos gida pavadībā jārēķinās vēl ar papildus izdevumiem. Jāņem vērā, ka kāpšana kalnos ir laikietilpīgs process, ja vēlēsies padarīt šo par regulāru hobiju, būs nepieciešami pamatīgi iekrājumi, kas ļaus nestrādāt krietnu laiku.

Lieki teikt, bet tomēr, šī nodarbe arī ir bīstama. Draudus var radīt krītoši akmeņi vai ledus, lavīnas, kāpēju kritieni, kā arī laika apstākļi un augstuma ietekme uz cilvēku. Šī ir dzīvībai bīstama izprieca, to pierāda aptuvenie dati par bojā gājušo skaitu, kas centušies sasniegt vienu no iecienītākajām virsotnēm – Everestu. Tiek uzskatīts, ka nedaudz vairāk kā pēdējo 70 gadu laikā bojā gājuši ap 280 no kopumā ap 4000 kāpēju. Everesta daļu, kas atrodas virs 8000 metru atzīmes dēvē par nāves zonu, jo gaiss tur kļūst ļoti retināts. Tādos apstākļos ķermeņa šūnas sāk atmirt, spriestspēja kļūst apgrūtināta, kā arī palielinās risks piedzīvot sirdslēkmi un insultu.

Niršana

Šī nodarbe tiek uzskatīta par vienu no bīstamākajām nodarbēm, jo tā saistās ar lielu noslīkšanas risku un dekompresijas slimības iegūšanu. Šī slimība var rasties, ja persona no paaugstināta spiediena vides pārāk ātri nonāk normāla spiediena gaisā. Tā rezultātā aizsprostojas asinsvadi, sekas atkarīgas no tā, kur tieši tas rodas. Smagākajos gadījumos, tā rezultātā var iestāties paralīze vai pat nāve.

Runājot par izmaksām, tad niršanas izmēģināšana vienu reizi varbūt nešķiet tik dārga, to iespējams izdarīt šķiroties no aptuveni 50 eiro. Tomēr attīstot hobiju un izejot arvien augstāka līmeņa apmācības, lai iegūtu dažādus sertifikātus, kuru piedāvājumu klāsts ir plašs, vidēji nāksies šķirties no 100 līdz pat vairāk kā 600 eiro par apmācību. Tāpat jārēķinās ar aprīkojuma izmaksām, kas būs vienmēr jāīrē vai arī jāiegādājas savs, kas prasīs vismaz ap 400 eiro. Ja vietējā zemūdens pasaule kļūs par šauru un radīsies vēlme pēc eksotiskākiem piedzīvojumiem, jārēķinās ar papildus ceļojumu un uzturēšanās izdevumiem citās valstīs. 

Sporta auto sacīkstes

Ikdienas braukšana jau vien ir riskants pasākums, redzot biežās avārijas uz ceļiem. Bīstamība tikai palielinās, ja tiek braukts krietni pāri atļautajiem 90 km/h, kā tas notiek sacīkšu trasēs. Šeit mēs gan nerunājam par profesionālo sportu, bet gan hobija līmeņa sporta auto sacīkstēm. Runājot par izmaksām, tad  spēkrata iegāde varētu prasīt pat vairākus simtus tūkstošus eiro.

Eksotisku mājdzīvnieku turēšana

Lai arī cik jauki neizskatītos mazi lauvēni, tie tomēr ir savvaļas dzīvnieki un var kļūt agresīvi, neprognozējami un, pieaugot arī, apdraudēt saimnieku un citus cilvēkus. Dzīve nebrīvē arī savvaļas dzīvniekiem var būt bīstama. Tomēr, ja neskatoties uz augsto risku, vēlme pēc šāda mīluļa saglabājas, tad jārēķinās ar krietnām izmaksām to iegādei un uzturēšanai. Lauvēns izmaksās ap 110 00 eiro, bet, piemēram gepardu mazulis ap 280 000 eiro. Ar iegādes izmaksām viss vēl nebeidzas. Jārēķinās, ka visdrīzāk būs jāiegādājas licence un arī ar to, ka šāda mīluļa uzturēšana būs dārga.

Komentēt