Termoss vai termokrūze: ko izvēlēties?

Karsts dzēriens ir labākais veids, kā aukstumā pavisam ātri sasildīties. Klasiski uzturēt dzērienu karstu ilgstoši ir spējis termoss, taču nu jau piedāvājumā ir parādījies arī salīdzinoši jauns izgudrojums – termokrūze.

Abi šie gadžeti ir lieliski sabiedrotie cilvēkiem, kas savu ikdienu nespēj iedomāties bez karsta iecienītā dzēriena – tējas vai kafijas. Galvenā abu atšķirība ir padzeršanās veidi, kā arī dzēriena temperatūras uzglabāšanas ilgums. 

Šajā rakstā uzzini vairāk par to, kādu izvēli veikt – vai tavai ikdienai piemērotāka izvēle būs termoss vai varbūt termokrūze.

Termoss – lielisks sabiedrotais atpūtai pie dabas

Galvenā termosa priekšrocība ir spēja ilgstoši saglabāt dzēriena temperatūru. Labas kvalitātes termoss spēj tavu tēju vai kafiju uzturēt karstu vismaz 12 stundu garumā. Ideālā gadījumā pat 24 stundu garumā un ilgāk. Lielā mērā tas ir atkarīgs no termosa kvalitātes, zīmola un termosa lieluma.

Par to, kādu termosu izvēlēties, vairāk lasi mūsu rakstā Termoss ir lielisks sabiedrotais dodoties dabā. Termoss parūpējas par to, lai dzērienu varētu baudīt no krūzītes, kas visbiežāk ir tā vāciņš. Īpašais aizvēršanas mehānisms ļauj izvairīties no noplūdēm.

Lūk, daži piemēri, kad tev labāk noderēs termoss.

termoss atpūtai pie dabas

Braucot makšķerēt

Termoss labi noderēs gadījumos, kad tu plāno doties atpūta pie dabas visas dienas garumā vai varbūt pat uz vairākām dienām. 

Viens piemērs ir makšķerēšana, kad labas kvalitātes termoss noteikti noderēs. Makšķerēšana ir pacietīgs hobijs, kurā daudz laika ir jāpavada klusumā, mierā un mazkustībā. Vēsā laikā karsts dzēriens lieliski palīdzēs noturēt možumu.

Tas pats attiecas arī uz citiem hobija veidiem, kas prasa ilgstoši atrasties dabā. Tā varētu būt arī medīšana, piemēram. Termosā esošais dzēriens neatdzisīs arī tad, kad būsi izgājis no mājām jau pirms sešām stundām.

Dodoties pārgājienā

Vēl viens iemesls izvēlēties termosu ir dodoties ilgākā atpūtā pie dabas, piemēram, ejot kādā garākā pārgājienā. Īsteniem dabas cienītājiem pārgājieni ir kā tradīcijas, ko ievērot – doties ceļā, atgūties no ikdienas, baudīt. 

Pārgājienu veicējiem bieži vien moto ir sekojošs – nav nepiemērotu laikapstākļu, ir vien nepiemērots apģērbs. Līdz ar to daļa no ceļa mantām vienmēr būs labs termoss, kas nepievils arī pēc garas pārgājiena dienas. Tad arī karsta dzēriena pauze būs īsts baudījums.

stanley termoss

Braucot ziemā uz kalnu

Aktīva atpūta ziemas laikā ir vēl viens iemesls izvēli par labu veikt termosa izvēlei. Brauciens uz kalnu slēpot vai snovot ir lielisks piemērs. Starp sportiskajām izklaidēm būs tik patīkami iedzert savu mīļāko karsto dzērienu ar izcilu skatu uz kalnu.

Visbiežāk termoss tiek izvēlēts tieši gada aukstākajos mēnešos, jo tas labi saglabā dzēriena karstumu. Tomēr bieži vien aizmirstam, ka termoss vēl labāk spēs saglabāt dzērienu atspirdzinoši aukstu. Tas īpaši varētu noderēt reizēs, kad gribās doties pie dabas aktīvi atpūsties vasarā – laivojot, peldoties, spēlējot sporta spēles utt.

Termokrūze – paņem kafiju līdzi uz darbu vai pastaigā

Lielisks sabiedrotais īsākās dzēriena baudīšanas reizēs būs termokrūze. Tā ir mazāka tilpumā un paredzēta tiem, kas vēlas līdzi paņemt aptuveni vienu līdz divas kafijas vai tējas. Termokrūzes parasti spēj uzturēt dzērienu karstu ap 4-8 stundām. Tas gan jau atkal ir atkarīgs no zīmola, kvalitātes un lieluma.

Termokrūze nodrošina ar īpaši ērtu padzeršanās mehānismu. Tām ir atverams vāciņš, kā arī vieta pa kurieni dzērienu padzerties bez apliešanās. Nereti termokrūzēm ir vairāk aizvēršanas mehānismi. Tas gan pašam ir kārtīgi jāapgūst un jāatcerās, lai neveidojas noplūdes.

Jebkurā gadījumā termokrūze ir lieliska izvēle, kad iecienītāko dzērienu gribās turpināt dzert arī pēc iziešanas no mājām.

udenspudele termokrūzes

Pa ceļam uz darbu

Daudzi no mums patiešām nespēj iedomāties sākt rītu bez kafijas vai tējas. Tas tomēr ir izcils veids, kā pamodināt ķermeni un sagatavoties turpmākajai dienai. Tomēr gadās arī aizgulēties un nokavēt – tad arī nav laika izdzert karsto dzērienu. Termokrūze nodrošina vienkāršu veidu, kā to paņemt līdzi ceļā.

Mājās vari sagatavot savu karsto dzērienu un ieliet to termokrūzē. Tas ļaus kafiju baudīt gan pa ceļam, gan arī nonākot jau darbā. Nav jāuztraucas par to, ka ir vien 20 minūtes laika savu dzērienu iztukšot.

Izbraucienā ar mašīnu

Vairums termokrūžu ir veidotas izmērā, kas perfekti ietilpst mašīnas dzēriena turētājā. Tādā veidā vari braukt ar mašīnu kādā izbraucienā un bezrūpīgi malkot savu kafiju vai tēju. Vairums ražotāju ir piedomājuši arī par drošības aspektu, lai termokrūzi ērti varētu atvērt ar vienas rokas palīdzību.

Ilgtspējīgu produktu priekšrocība vienmēr ir arī dabas saudzēšana. Termokrūzes izvēle nozīmē ne vien to, bet arī sava maciņa saudzēšanu. Braucot ar mašīnu pēc kafijas var iebraukt benzīntankā, kur nereti ir iespējams iegūt kafijai vai tējai atlaidi, ja esi ieradies pats ar savu krūzi.

Garākā pastaigā 

Un visbeidzot termokrūze ir tavs labākais draugs, kas vēsākā laikā gribas izstaipīt kājas un doties garākā pastaigā. Šādā gadījumā ņemt līdzi termosu nav parocīgi, jo tie bieži vien ir visai smagi. Termokrūze ir piemērotā izmērā, lai to nebūtu smagi nest.

Arī gada vēsākajos mēnešos gribās aizbraukt pie jūras pastaigāties. Kāpēc gan nedarīt to silti un patīkami, ar savu uzticamo termokrūzi rokās?

termokrūze ikdienai

Kāda būs tava izvēle?

Šajā rakstā esam noskaidrojuši, ka termoss ir piemērots atpūtai pie dabas un garākos izbraucienos. Tas ir lielisks gadžets, kas nepievils visas dienas garumā. Savukārt termokrūze būs piemērota tiem, kas vēlas turpināt dzert kafiju vai tēju arī izejot no mājas. Tā uzturēt dzērienu karstu vairāku stundu garumā, taču  ne tik ilgi kā termoss.

Kāda būs tava izvēle? Ja mums jāizvēlas vien, tad uzskatām, ka pirmajam pirkumam vajadzētu būt termosam. Tā spēja nepievilt būs noderīga katrā gadījumā. Taču, ja termoss tev jau ir, tad termokrūze ir izcils gadžetu papildinājums ikdienai.

Ja vēlies atrast kaut ko starp abiem, tad iesakām termopudeli. Vairāk par to gan var izlasīt rakstā Termopudele Thermos Traveler: apskats.

Komentēt