Padomi rotu gatavošanas hobijam

Rotu darināšana ir interesants hobijs, kas ļauj sevi radoši izpaust. Pēdējā laikā šīs ir kļuvis par populāru vaļasprieku. Šķiet, ka teju katram ģimenes, draugu vai paziņu lokā ir kāds, kurš darina kādas rotas. Iespējams tas tā ir tāpēc, ka šī darbība ļauj cilvēkiem radoši izpausties un radīt skaistas lietas.

Piekopojot šādu hobiju, nenāksies lauzīt galvu par to, ko atkal dāvināt svētkos kādam no saviem tuvajiem, īpaši daiļā dzimuma pārstāvēm. Vienmēr varēsi pasniegt pašdarinātas un unikālas rotas.

Šādu vaļasprieku var pārvērst arī par nelielu biznesu. Lielisks piemērs tam Nela Gems dabīgo akmeņu rotas, kas sākotnēji bija hobijs, bet nu kļuvis par biznesu. 

Ja zini, ka vēlies pievērsties šim hobijam, bet nezini tieši no kura gala sākt, tad ieskaties manā sagatavotajā pārskatā par pirmajiem soļiem, kas veicami uzsākot rotu darināšanu.

Sākumā izvēlies kādas rotas gatavosi

Kas Tev pašai visvairāk patīk? Auskari, krelles, galvas rotas vai rokassprādzes? Iesākumam izvēlies vienu veidu, jo atbilstoši šim lēmumam būs jāiegādājas dažādi materiāli un aprīkojums. Sākotnēji fokusējoties uz daudziem veidiem nepieciešamā iegāde var sanākt padārga. Izmaksas arī būs atkarīgas no tā kādu stilu un kādus materiālus vēlēsies izmantot rotu darināšanai.

Izvēlies savu rotu stilu 

Protams, ka ir jārada tas, kas patīk pašam autoram. Vai tās būs nelielas romantiskas rotas ikdienai, vai krāšņi un raibi darinājumi, kas ļaus valkātājam izcelties? Tas atkarīgs tikai no Tevis. Protams, attīstot dažādas kolekcijas var radīt ko dažādu, bet iesākumam būtu jānodefinē sev, ko es vēlos darināt. Ja ir doma šo vaļasprieku pārvērst par biznesu, tad arī veidojot dizainu, jādomā par mērķauditoriju. Vēlies radīt rotas mazām princesēm, stilīgām pusaudzēm vai nobriedušām dāmām? Jāpapēta ko Tava izvēlētā mērķa grupa visvairāk izvēlās un kas aktuāls šosezon.

Atrodi nepieciešamos materiālus

Ja vēlies, lai Tavas darināts rotas valkātu tie, kuriem tās es dāvinājusi, vai vēl, jo vairāk, iegūt klientu lojalitāti, obligāti jāizvēlas kvalitatīvi materiāli. Neviens nevēlēsies nesāt rotas, kas zaudē krāsu, akmentiņus vai ļoti viegli apbružājas. Tāpat pētot nebeidzamo materiālu piedāvājumu klāstu, jāpieturas pie sava stila vai savai mērķauditorijai atbilstošā.

Attīsti savas prasmes

Sākotnēji, visdrīzāk pieteiks ar plašo interneta video klāstu un padomiem, un vēlmi ķimerēties ar rotām. Apgūstot pamatus pašmācības ceļā un saprotot ko tad īsti vēlies darināt, ir vērts padomāt par kādu meistarklašu vai kursu apmeklēšanu. Šāds solis ļaus apgūt citas darba tehnikas, paplašināt redzesloku, gūt idejas un jaunus kontaktus. Jauni paziņas, kuri profesionāli saistīti ar rotu darināšanu, ir īpaši svarīgi, ja vēlies savu rotu biznesu. Varbūt vari atrast kādus līdzīgi domājošus cilvēkus un kopīgi attīstīt kādu projektu.

Komentēt