Kāds ir labs darba instrumentu komplekts vīrietim?

Nepieciešams saskrūvēt kādu jaunu mēbeli vai pie griestiem pielikt gaisa ventilatoru? Vai bērna velosipēdam nepieciešams neliels remonts? Visiem šiem darbiem nepieciešams darba instrumentu komplekts. Mūsdienās, daudziem jauniem vīriešiem nemaz nav tāda aprīkota instrumentu kaste, lai izdarītu sīkos, ikdienišķos darbus. Un bieži vien, šādās situācijās, tad šādiem vīriešiem nepieciešams vērsties pēc palīdzības pie citiem. Taču, katram vīrietim ir nepieciešams savs, darba instrumentu komplekts.

Darba instrumentu komplekts var būt arī laba ideja dāvanai, kādam vīrietim svētkos. Un te nu var izpausties – dāvināt kādu jau aprīkotu darba instrumentu komplektu vai kādus konkrētus darba instrumentus. Šādu dāvanu priecāsies saņemt gan vīrietis, kuram mājas jau ir daudz un dažādi darba instrumenti. Kā arī tāds vīrietis, kuram mājās ir tikai viens skrūvgriezis, vai vispār tāda nav. Tāpēc, ja esi nonācis pie grūta uzdevuma – ko uzdāvināt vīrietim svētkos, apdomā šādu dāvanas idejas variantu.

Darba instrumentu komplekts un tā iegāde

darba instrumenti

Pirms iegādājaties darba instrumentu komplektu sev, vai kādam svētkos, svarīgi ņemt vērā faktorus kā:

  • Ieplānojiet budžetu kvalitatīvam darba instrumentu komplektam. Jūs protams varat  iegādāties arī lētus darba instrumentus,vietējā tirdznicības centrā. Bet šos nekvalitatīvos darba instrumentus, iespējams, varēs izmantot tikai dažus reizes, kad tie salūzīs. Tāpēc, iesakām, labāk ieguldīt naudu kvalitatīvos, izturīgos instrumentos, kas kalpos ilgu laiku un iespējams pat visu mūžu.
  • Kvalitatīvs darba instrumentu komplekts nav nepieciešams iegādei uzreiz. Iesakām sadalīt pirkumu pa vairākām daļām. Piemēram, sākumā, iegādājoties dažāda izmēra un veida skrūvgriežus, vēlāk kādu kvalitatīvu āmuri utt. 

Zemāk, esam apkopojuši nepieciešamākos darba instrumentus, kas nepieciešami katram vīrietim.

Āmurs

Labu, izturīgu āmuru var izmantot naglu sišanai kokā, kā arī nelieliem nojaukšanas darbiem. Izvēlieties klasisko āmuru. Kas ir pietiekami smags, lai veiktu lielāko daļu pamata remontdarbu mājās, bet pietiekami viegls, lai to varētu nēsāt līdzi un tas nebūtu traucēklis. 

Iespējams jūsu vectēvs, izmantoja āmuru ar koka rokturi, bet mēs neiesakām izvēlēties šādu āmuru. Jo koka rokturi ātri un viegli var salūst. Izvēlieties kaut ko, kam ir ilgmūžīgs, piemēram, dzelzs rokturis. 

Plakanais un krustiņa skrūvgriezis

Protams, darba instrumentu komplekts, nav iedomājams bez dažāda lieluma skruvgriežiem. Tie būs labi palīgi, kad būs nepieciešams ieskrūvēt vai izskrūvēt skrūves mēbelēs vai sienā. Ieteikums izvēlēties dažāda lieluma šāda veida skrūvgriežus, jo ar tiem varēs ērtāk izskrūvēt vai ieskrūvēt dažāda izmēra skrūves.

Mērlente

Neatkarīgi no tā, vai plānojat ielikt istabā jaunu skapi vai mērat, lai pārliecinātos, vai plakanā ekrāna televizors iederēsies jūsu darbistabā, ir nepieciešama uzticama, precīza un reizē kvalitatīva metāla mērlente.

Pusmēness uzgriežņu atslēga

No visiem darbarīkiem šis, iespējams, būs visnepieciešamākais darbarīks. Tas ir kā 50 uzgriežņu atslēgas vienā. Pusmēness uzgriežņu atslēga ir regulējama uzgriežņu atslēga ar bīdāmu spaili, kas maina atslēgas platumu. Tādējādi vienu un to pašu instrumentu var izmantot dažāda izmēra uzgriežņiem un skrūvēm. Atcerieties, ka, lietojot pusmēness uzgriežņu atslēgu, kustīgā spīle atrodas tajā pusē, uz kuru jāveic rotācija. Tādējādi tiek samazināta pretslīdes iespēja.

Akumulatora urbjmašīna un uzgaļi

Laba akumulatora urbjmašīna ir būtisks rīks, kas ir nepieciešams darba instrumentu komplektā. To var izmantot, lai urbtu caurumus skapī vai ieskrūvētu skrūves. Izvēloties akumulatora urbjmašīnu, ieteikums izvēlēties urbjmašīnu ar lielu jaudu, ko nosaka pēc akumulatora sprieguma. Turklāt iegādājoties pārliecinieties, ka urbjmašīnai ir vairāki ātrumi un tā ir reversējama. Reversā funkcija noderēs, ja būs nepieciešams izskrūvēt dažas skrūves.

Šis raksts bija kā neliels ieskats tajā – kam būtu jāatrodas vīrieša darba instrumentu komplektā, lai būtu iespējams paveikt kādus sīkus, ikdienas remontdarbiņus mājās vai ārpus tās. 

Ieskaties arī citos, mūsu bloga interesantajos un reizē noderīgajos rakstos kā – Kāda ir laba termokrūze pārgājienam? vai Galda spēles – interesants un prātu attīstošs hobijs.

Komentēt