Kādi aksesuāri noderēs braukšanai ar divriteni?

Siltā sezona ir īstais laiks, lai biežāk izmantotu velosipēdu, lai dotos ikdienas gaitās vai arī vienkārši brauktu atpūtas braucienā vai velo pārgājienā. Mūsdienās ir daudz un dažādi velo aksesuāri, kas braukšanu var padarīt vēl komfortablāku un ērtāku. Patiesībā šo aksesuāru klāsts ir ļoti liels, tādēļ ir lieliski, ja  pirms iegādes var iegūt papildu informāciju.

Droša braukšana ar velo

Lai arī cik bieži Jūs brauktu ar velo katru dienu, vai tikai brīvdienās, Jums noteikti noderēs tādi velo aksesuāri kā slēdzene, lai jebkurā vietā, kur vēlaties apstāties, varētu pieslēgt arī velosipēdu, drošu un mierīgu sirdi, to uz brīdi atstāt bez uzraudzības. Velo saslēgi visbiežāk ir pieejami šādi:

  • pakavveida;
  • saliekams;
  • troses tipa.

Pakavveida slēdzenes priekšrocība ir tas, ka tā ir ļoti viegla, līdz ar to nav jādomā, vai to būs sarežģīti pārvadāt.  Toties, ja vēlēsieties velosipēdu pieslēgt pie kāda tālāka un lielāka objekta, tas varētu būt sarežģīti.

Saliekamās slēdzenes sastāv no vairākiem metāla posmiem, kas ir savienoti ar kniedēm. Savienojuma vietas, protams, var kustināt, līdz ar to velosipēdu ir iespējams pieslēgt gandrīz pie jebkāda objekta. Saliekamās slēdzenes drošības līmenis ir augsts, līdz ar to tā ir laba izvēle, ja vēlaties iegādāties drošu un kvalitatīvu slēdzeni.

Troses tipa slēdzenes ir vienas no populārākajām. Ar šo slēdzeni būs ērti velosipēdu pieslēgt gan pie tālākiem, gan lielākiem objektiem. Troses tipa slēdzeņu cenas ir dažādas, kas vistiešākajā mērā ir atkarīgas no troses materiāla un līdz ar to arī drošības līmeņa.

velo aksesuāri

Velo ķiveres izvēle

Velo ķivere ir primāra nepieciešamība, kurai būtu jābūt ikvienam velo braucējam kā lielam, tā arī mazam. Lieliski, ja bērniem jau no mazām dienām var mācīt drošas braukšanas principus un katru reizi, kad dodaties braucienā ar velo, ķiveri lietot gan pašam, gan bērnam.

Īsumā varam teikt, ka ir pieejamas standarta un multi – sporta ķiveres. Kura no šīm ķiverēm Jums būtu piemērotāka?

Standarta ķivere būs laba izvēle, ja ikdienā braucat ar velo, jo šādai ķiverei ir ļoti laba ventilācija, kā arī dažādas pielāgošanas spējas.

Multi – sporta ķiverēm ir gan mazāka ventilācija, kā arī tās ir krietni vien grūtāk pielāgot izmēra ziņā.

Iegādājoties ķiveri, vienmēr paturiet prātā, ka tas nav tikai aksesuārs, bet tā ir primāra nepieciešamība Jūsu drošībai. Tātad ķivere nevar būt ne par stingru, ne vaļīgu, jo abās situācijās, ja atgadīsies, kāds negadījums uz ceļa, ķivere var nevis pasargāt, bet tieši otrādi traumēt. Kā arī der paturēt prātā, ka lietojot velo ķiveri, no matiem ir jāizņem gan gumijas, gan matu sprādzes.

Lai braucot ar velo, Jūs neapžilbinātu saule vai netraucētu vējš, var lietot sporta brilles, kuru izvēli gan noteikti varat pieskaņot savam stilam vai velosipēdam.

Velosipēds ir pirkums, kas paredzēts lietošanai ilgtermiņā, līdz ar to, ja sabojājas vai saplīst kāda detaļa, tad to ērti ir iespējams nomainīt, lai varētu turpināt ceļu. Velo rezerves daļas, piemēram,  riepas, kameras, pedāļi bieži vien ir nomaināmi pašu spēkiem.

Ja velo braukšana šajā sezonā Jums ir aktuāla, tad ir pēdējais laiks iegādāties to, kas braukšanu ar velo var padarīt maksimāli ērtu un patīkamu. Ieskatieties e-veikala 220.lv piedāvājumā, kur par velo braucējiem ir īpaši padomāts.  Izmantojiet iespēju visu braukšanai ar velo iegādāties vienā interneta veikalā.

Ieskaties arī citos mūsu rakstos, piemēram, Veselības uzlabošana ar velo braukšanu.

Komentēt