7 Iemesli kāpēc Tev būtu jāpamēģina žonglēšana

žonglēšana citiem

Žonglēšana vairumam cilvēku asociējas ar cirku un klauniem, proti, vizuāli pievilcīgu izklaidi. Nevar noliegt, ka skatīties uz kādu meistaru, kurš spēj kontrolēt daudzus ātri un precīzi lidojošus objektus, ir patiešām aizraujoši.

Taču kā būtu, ja es teiktu, ka žonglēšana īstenībā nav nemaz sarežģīta un tā nav tikai paredzēta kā ballīšu triks? Šajā rakstā paskaidrošu 7 iemeslus, kāpēc Tev būtu noteikti jāpamēģina žonglēšana. Papildus tam sniegšu personīgo pieredzi un nelielu ieskatu kā iemācīties žonglēt pašam (tas tiešām nav grūti).

1. Uzlabo acu-roku koordināciju

Lai spētu precīzi un ātri pārvietot bumbiņas, tavam prātam ir ātri un veiksmīgi jāsadarbojas ar rokām. Prāts saņem vizuālu informāciju, kur atrodas katra bumbiņa un ātri veic lēmumu, kur un kā izmantot savas rokas, lai turpinātu žonglēt. Telpiskā apziņa, reflekss, un reakcijas laiks – prasmes, kuras žonglēšanas mācīšanas pirmajās stadijās tiek ļoti attīstītas. Visus šos plusus arī apliecina Oxfordas universitātes pētījums. 

2. Veicina Kognitīvo prasmju uzlabošanos

Vēl vispārējākā veidā var sacīt, ka žonglēšana attīsta mūsu spēju uztvert informāciju jeb kognitīvās spējas. Tā ir problēmu risināšana, uzmanība, uztvere un likumsakarību izpratne tieši žonglēšanas kontekstā. Ikdienā mēs nesaskaramies ar aktīvu objektu mētāšanu un kontrolēšanu (neskaitot specifiskus sporta veidus), kas izskaidro, kāpēc tik daudz labvēlīga iespaida šis hobijs atstāj uz mums. 

3. Attīsta roku darbību spējas

Mūsu pirksti, plaukstas un rokas ir daļa no ķermeņa, ko varam attīstīt. Tieši žonglēšana spēj krasi uzlabot tavas spējas veikt ātras un precīzas kustības ar rokām un to muskuļiem. Pēc laika tā kļūst par superspēju – ātri un veikli kontrolēt rokas. Laiks attīstīt mūsu roku un pirkstu darbības ne tikai elektroierīču lietošanas laikā!

4. Palielina koncentrēšanās spējas

Žonglēšana tik tiešām prasa lielu uzmanību un fokusu. Tas ir veids kā tiešām attīstīt šo prasmi izklaidējošā veidā. Mūsdienās ir ļoti daudz un dažādu lietu, galvenokārt sociālie mediji, kas bojā mūsu uzmanības spējas. Tomēr spēja pievērst visu savu uzmanību kādam specifiskam uzdevumam, ir ļoti svarīga prasme. 

5. Mazina stresu un uzlabo garastāvokli

Atgriežoties pie koncentrēšanās – ja mēs spējam pievērst uzmanību aktivitātei, kas mums patīk, loģiski arī jutīsimies labāk. Šis ir alternatīvs un veselīgs atslodzes veids, lai nomierinātu prātu. Liekas, ka tāda aktīva darbība nespēj tevi nomierināt, taču manā pieredzē ir pierādīts pretējais. Jāsaprot ir arī tas, ka kontrolēt bumbiņas žonglēšanas laikā, mēs kontrolējam situāciju. Cilvēkiem pilnīga kontrole pār lietām dod pašpārliecību un attiecīgi mazina stresu un uzlabo garastāvokli. 

6. Pierāda izaugsmes iespējas sevī

Kad būsi izmēģinājis žonglēšanu vairākas stundas, tad perfekti izpratīsi šo sesto punktu. Mācīšanas laikā, pats uz “savas ādas” var izjust kā smadzenēs rodas jauni neironu savienojumi – proti jauna izpratne par tavām spējām. Ik pēc pāris stundām radīsies sajūta: ‘’Wow, kā es to nemācēju agrāk?’’ Tas rada aizraujošu un patīkamu sajūtu. Kopumā žonglēšana ir lielisks veids, kā izjust pastāvīgu un lielu progresu.

7. Veicina patīkamu fizisko slodzi

Žonglēšana var neizskatīties nogurdinoša, taču, ja Tu aktīvi trenēsies apmēram 20 minūtes, sāksi sajust nogurumu. Lielākoties piekūst pleci, jo jātur rokas pastieptas sev priekšā. Pie viena tiek arī veicināta stājas uzlabošana. Vēl arī acis un prāts spēj nogurt, jo pieprasa lielu uzmanību un koncentrēšanos.

Personīgā pieredze

Es žonglēšanu pieņēmu kā izaicinājumu no drauga. Pirmajā dienā mācījos ap 4 stundām, un sanāca pāris metienu sērija ar 3 bumbiņām. Pēc aptuveni 20 stundu ieguldījuma iemācījos viegli žonglēt ar trim bumbiņām. Tālāk jau iemācījos papildus trikus jeb variācijas, jo iepatikās sajūta ko jaunu iemācīties. Visa procesa laikā mani pārņēma prieks katru reizi iemācoties ko grūtāku. Biju pārsteigts, ka tieši žonglēšana spēja parādīt, cik limitēti domājam pirms iemācamies ko pilnīgi nebijušu.

Lai iemācītos žonglēt nepieciešami tikai trīs apaļi priekšmeti un daudz neatlaidības. Vispirms atrodi savā dzīvesvietā vai, ideālā variantā, ārā, svaigā gaisā, nedaudz brīvās vietas kustībām. Tad piemeklējam kādu vienkāršu un instruktīvu video kā iemācīties žonglēt, jo parādot ir visvieglāk iemācīties, nekā aprakstīt.

Vēlāk iemācoties šo lielisko prasmi , jau pašam būs patīkami brīvajā laikā žonglēt un pārējiem izrādīt apgūto. Varbūt neesi aktīvā cilvēka tips, bet patīk koncentrēties un attīstī hobijus? Tad šeit vari uzzināt kā attīstīt šaha prasmes.

Komentēt