Petanka – kā spēlēt?

Spēle petanka ir populāra jau ļoti ilgu laiku. Īpaši iecienīta tā ir daudzās Vidusjūras valstīs. Petanka patiks gan lieliem, gan maziem spēlētājiem. Kā arī tā būs lieliska iespēja atpūsties pēc darba dienas vai arī kā izklaidējošs papildinājums ballītei. Atcerieties, ka šai spēlei nav vecuma ierobežojuma. To var izmēģināt jebkurš un jebkurā brīdī.

Šajā rakstā esam apkopojuši noteikumus par to, kā spēle petanka ir spēlējama.

Spēle petanka – noteikumi

Petankas spēlē piedalās divas komandas. Vienā komandā var būt no viena līdz trijiem spēlētājiem, bet attiecīgi otrā komandā jābūt tādam pašam spēlētāju skaitam. Petanka ir pateicīga ar to, ka Jums nav nepieciešams daudz spēlētāju, lai varētu spēlēt. Lieliska un piedzīvojumiem pilna spēle var būt arī viens pret viens.

Ja spēle norisinās viens pret viens vai divi pret divi, tad spēlei ir nepieciešamas trīs bumbas. Ja spēlē trīs pret trīs spēlētājiem, tad ir divas bumbas.

Ļoti primitīvi un vienkāršoti sakot, spēles noteikumi ir aizmest savu bumbu jeb lodi pēc iespējas tuvāk nelielai, koka vai plastmasas bumbiņai, kura tiek izmesta spēles laukumā, katras spēles sākumā.

Katrs spēles mačs rit līdz trīspadsmit punktiem. Ir iespējams spēlei uzlikt arī laika ierobežojumu, tad spēles mačs var beigties pie rezultāta 6:8. Jāsaka, ka petanka nav tikai spēle, ko spēlēt brīvajā laikā, lai izklaidētos, jo katru gadu dažādās pasaules valstīs notiek arī petankas pasaules čempionāts.

Paturpinot par spēles nosacījumiem jāsaka, ka kašonets jeb nelielā koka vai plastmasas lodīte piezemējas citā distancē vai arī apstājas tuvāk par 50 cm no jebkura cita šķēršļa, tad metiens ir jāveic vēlreiz. Kā arī metiena laikā spēlētājs nedrīkst izkustēties no vietas, tātad atrauties no zemes. Kustības drīks veikt tikai tad, ka lode ir apstājusies.

Spēles laikā metienu izdara tā komanda, kuras lode atrodas tālāk no kašoneta. Konkrētā komanda turpina veikt metienus līdz brīdim, kamēr izdodas savu bumbu piemest tuvāk košonetam, salīdzinājumā ar pretinieka komandu. Kad bumba ir piemesta tuvāk košonetam, spēlei pievienojas pretējās komandas spēlētāji.

spēle petanka

Spēle norisinās tik ilgi, līdz kādai no komandām beidzas bumbas. Iespējams, ka, lasot spēles nosacījumus, tie liekas sarežģīti un neizprotami, bet patiesībā tie ir viegli un ātri apgūstami. Protams, vislabāk spēles nosacījumus ir apgūt praksē jeb spēlējot. Latvijā ir dažādas vietas, kurās var pievienoties, lai izmēģinātu spēlēt petanku, bet Jūs to varat darīt arī savas mājas pagalmā.

Dažādi petankas spēļu komplekti

Interneta veikals 220.lv piedāvā iespēju iegādāties visu nepieciešamo, lai Jūs varētu izmēģināt spēlēt petanku. E- veikals 220.lv piedāvā dažādus petankas spēļu komplektus, kurus katrs var izraudzīties pēc vēlmēm un vajadzībām, kā arī cenu amplitūdas. Vienmēr paturiet prātā, ka svarīgi ir iegādāties kvalitatīvu spēles komplektu, kurš līdz ar to arī kalpos ilgāku laika pomsu. Un Jums nebūs jādomā par jauna komplekta iegādi.

Petankas bumbu komplekts parasti ir iepakots ērtā somā vai kastītē, lai jebkurā brīdī to varat transportēt un pārvietot. Kā arī spēles komplektu var iegādāties atbilstoši spēlētāju skaitam. Līdz ar to, ja šobrīd nopirksiet tikai vienu komplektu, jebkurā brīdī varēsiet iegādāties vēl vienu, ja spēle būs paredzēta lielākam cilvēku skaitam.

Petanka nav spēle, kuru spēlēt tikai mājas pagalmā, to var darīt jebkur, kur ir pietiekami brīvs laukums. Lai Jums izdodas iepazīt un izmēģināt petanku, kā arī prieku un emocijas, ko sniedz šī spēle katrā spēlēšanas reizē.

Lai interesanta un aizraujoša spēle!

Ieskaties arī citos mūsu ar spēlēm saistītajos rakstos, piemēram, Šahs: vēsture un spēles veidi vai Latvijā ražotas spēles.

Komentēt