Hobiji ir aktivitāte, kas mums katram liek sajusties labāk un izrauties no ikdienas stresa, darbiem un pienākumiem. Tas ir veids, kā labi pavadīt laiku ar draugiem, savu komandu vai vienam pašam. Tas atkarīgs no hobija, kas tiek izvēlēts.
Tagad, kad COVID-19 ir ievērojami izmainījis sabiedrības ikdienu, arī hobiju piekopšanā ir vērojamas izmaiņas. Kolektīvie hobiji, piemēram, nav atļauti vai arī tiek atļauti zem stingras uzraudzības ar dažādiem ierobežojumiem. Tāpat ir arī pretēji – daudzi hobiji pandēmijas laikā ir kā no jauna atdzimuši.
Šajā rakstā apkopojām pa 3 hobijiem no katras galējības – gan tos, kurus pandēmija ir labi, gan tos, kurus pandēmija ir slikti ietekmējusi.
3 hobiji, ko izmēģināt koronavīrusa laikā
Ir tik daudzi hobija veidi, ko gribētos piekopt, bet visu laiku trūkst laika tiem pieķerties.
Tad nu – lai vai kad, bet pandēmijas laikā daudziem no mums brīvā laika tiešām netrūkst. Tad ir pienācis īstais brīdis izmēģināt kādu jaunu hobiju, kas sniegs tikai un vienīgi priekšrocības.
1. Kaligrāfija – iemācīties skaisti rakstīt
Tiem, kam dizains nav svešs un bieži rodas vēlme radīt ko skaistu paša rokām, varētu patikt izmēģināt kaligrāfiju. Tā ir rakstīšanas māksla un veids, kā savu rokrakstu optimizēt un pacelt nākošajā līmenī.
Šī ir māksla, kas noder gan paša priekam, gan arī dažādos dizaina projektos. Arī ģimene un draugi varēs priecāties par glīti uzrakstītām kartītēm un privātajām vēstulēm.
Mūsdienās kaligrāfijas iegūtās prasmes iespējams uzlikt arī uz planšetes, no kā savus dizainus pārlikt iekšā datorā. No hobija līdz reālām sadarbībām nav nemaz tik tālu – skaisti rokraksti var noderēt reklāmās, plakātu veidošanā utt.
2. Likt dažādas puzles
Šīs pandēmijas sākumā bija vērojams, ka daudzi pirmajās dažās karantīnas mājsēdēs mēģināja sevi nodarbināt ar lietām, kas mājās katram jau ir. Viena no tām ir putekļus sakrājušas puzles, kas līdz šim stāvējušas nesaliktas vai vairākus gadus aizmirstas.
Puzles likšanas var izvērsties par ļoti aizraujošu un meditatīvu nodarbi, kuras laikā visu savu koncentrēšanos veltīt tikai puzles gabaliņiem. Šajā laikā ir viegli satraukties un nemaz nepamanīt, kad pēc pārlieku lielas informācijas un ziņu uzņemšanas, garastāvoklis un pašsajūta slīd lejā.
Tāpēc ir vērtīgi sevi nodarbināt ar ko tādu, kas sagādā prieku. Pat ja tā ir aizraujoša bērnības puzle. Vai arī kāda īpaši pasūtīta puzle ar grafisku dizainu vai dabas ainavu. Mūsdienās izvēles ir nebeidzamas.
3. Apgūt jaunu mūzikas instrumentu vai valodu
Vēl viens hobijs, kas ir straji plaucis globāli šī gada laikā, ir jaunu prasmju apgūšana. It īpaši – mūzikas instrumenti vai jaunas valodas.
Šie ir hobiji, kas prasa pacietību, daudz laiku un arī mērķtiecību. Pirms pandēmijas ikdienā varēja atrast kādu brīvi brīdi, kārtīgi hobijam pieķerties un drīz vien par to aizmirst. Tad nu tagad bija un vēl ir īstā iespēja savam izvēlētajam hobijam veltīt konstantu laiku.
Tikai tā iespējams iemācīties jaunu valodu vai apgūt mūzikas instrumentu – pastāvīgi praktizējot.
3 hobiji, kas zaudē koronavīrusa laikā
Savukārt zem šīs sadaļas esam apkopojuši 3 hobija veidus, kas diemžēl zaudē koronavīrusa laikā. Šos hobijus nav iespējams pilnvērtīgi veikt pandēmijas laikā dažādu iemeslu dēļ.
1. Komandas sports un sacīkstes
Daudziem ļoti iemīļots hobija veids ir dažādas aktivitātes – sporta spēles, treniņi, sacensības. Lai arī pandēmijas laikā būs aktīvam ir ļoti ieteicams, komandas sporta veidu piekopšanā viss nebūt nav tik vienkārši.
Valdības lēmumi visu laiku mainās un dažādās pasaules vietās var atšķirties. Lai arī sporta treniņi ar savu komandu joprojām var notikt konkrētā skaitā un grafikā, papildus uzraudzība nav 100% vērtīgs faktors, kas neļauj saslimt ar COVID-19. Tādējādi hobijs jebkurā gadījumā netiek piekopts tā, kā agrāk.
Laba alternetīva, protams, ir palikt aktīvam – doties pastaigās, skriet, vingrot, stiepties, meditēt. Labs raksts par līdzīgu tēmu ir šeit – Cik ātri var sagatavoties maratonam?
2. Pasaules apceļošana
Vēl viens no iemīļotākajiem hobija veidiem tik daudz cilvēkiem ir ceļošanu. Jaunu vietu atklāšana, atvaļinājuma pavadīšana ārzemēs, dzimšanas dienu braucieni uz jaunām valstīm, pārziemošana siltajās zemēs utt. Diemžēl ceļošana daudzās vietās ir aizliegta un noteikti nav droša nekur.
Tas ir licis daudziem parakņāties savās ceļojumu attēlu mapītes telefonos un datoros. Pagremdēties atmiņās, mājās sēžot, un, cerams, jau pavisam drīz atkal braukt kādā neaizmirstamā ceļojumā!
3. Aktiermeistarība un muzicēšana
Daudz no pandēmijas ir cietusi tieši izklaides industrija – mūziķi, jo nav kur uzstāties un aktieri, jo nav izrāžu, kur piedalīties. Aiziet uz kādu koncertu vai labu teātra, baleta vai operas izrādi ir viena no kultūras pamatnodarbēm, ko katrs kādā mērā izbauda.
Ja vēl uz skatuves distanci ievērot kaut kā var, tad ar publikas saudzīgu izsēdināšanu ne vienmēr izdodas, kā iecerēts. Tāpēc arī šobrīd pasākumi tiek aizliegti, laupot arī tādus hobijus kā muzicēšana un aktierspēle publikai.
Lai arī tev izdodas atrast jaunu hobiju, ja vēl to neesi paguvis! Jauna prasme nekad nenāks par ļaunu!