Hobiji, kas palīdz sagatavoties Ziemassvētkiem

Ziemassvētki ir burvīgs laiks, kad pārņem vēlme darīt citiem labu un sniegt siltas un pozitīvas sajūtas. Nav noslēpums, ka Ziemassvētkos liela nozīme ir tieši dāvanām. Tā ir tradīcija, ko lielākā daļa cilvēku piekopj. Taču tas nebūt nenozīmē, ka dāvanām ir jābūt grandiozām un ļoti dārgām. Šo svētku pamatā, kā jau tika minēts, ir laba darīšana – savu tuvinieku un mīļo cilvēku iepriecināšana. Un to noteikti ir iespējams izdarīt ar jaukām un personiskām dāvanām, ko vari izveidot pats.

Dāvanas veidošana pašam beigās sanāk ne vien lētāk, bet arī interesantāk un galu galā daudz īpašāk. Mums katram ir kāda aizraušanās, kas šajā procesā varētu palīdzēt. Reizēm hobiji ir ne vien aizraujošai laika pavadīšanai, bet arī noderīgiem projektiem – šajā gadījumu dāvanu veidošanai vai saiņošanai.

Šajā rakstā lasi par lieliskiem hobijiem, kas palīdz sagatavoties svētkiem. Iespējams, kāds no tiem tevi patiesi uzrunās un būsi trāpījis diviem zaķiem ar vienu šāvienu – būsi ticis pie jauna vaļasprieka brīvā laika pavadīšanai un šogad varēsi tuviniekiem sagatavot no sirds dāvinātas dāvanas vai vismaz piešķirt tām kādu vērtību no sevis paša.

Kaligrāfijas māksla apsveikumu kartiņām

Ikvienam skaidrs, ka patīkamāk dāvanu ir saņemt ar pievienotu apsveikuma kartiņu. Tās tomēr sniedz personīgu vērtību un izrāda papildu rūpes. Turklāt kartiņa, kura gatavota paša rokām vai kurai piešķirts kāds īpašs elements, būs ļoti jauks un sirsnīgs apsveikums. Ar kaligrāfijas prasmēm iespējams apsveikuma kartiņu padarīt vizuāli skaistu un pievilcīgu – ne visi spēj novērtēt skaistu kartiņu, ja iekšā ir jau gatavs apsveikuma teksts vai arī ja tas uzrakstīts bezrūpīgi.

Kaligrāfijas nodarbības sniegs iespēju apgūt gotisko burtu rakstību un slīpo angļu burtu pielietojumu. Šī hobija laikā iespējams iemācīties rakstīt ar tintes pildspalvu un pat ar dažādām rakstāmspalvām. Tik interesants un arī noderīgs hobijs.

Gleznošana un zīmēšana oriģinālām dāvanu idejām

Kad kaligrāfijas prasmes ir apgūtas vai rokraksts jau dabīgi ir ietrenēts ļoti skaists un plūstošs, tad noteikti ir laiks apsveikumu kartiņu veidošanu pārcelt nākošajā līmenī. Gleznošana ir lielisks hobijs, kas varētu palīdzēt izveidot personīgu apsveikumu. Protams, ka veikali ir pilni ar dažādām un skaistām kartiņām, taču ja kaut ko iespējams izveidot pašam, tas noteikti ir jādara. Īpaši Ziemassvētkos, kad galvenais ir pārsteigt tev mīļos cilvēkus ar ko sirsnīgu.

Gleznošanas meistarklase tev sniegs īsta mākslinieka prasmes. Ļaujot vaļu savai iztēlei un radošajai izpausmei, pieredzējuša pasniedzēja pavadībā tu spēsi izveidot īstu mākslas darbu. Apgūstot dažādas gleznošanas tehnikas, šīs prasmes ar laiku drīz vien spēsi pārnest uz mazākiem formātiem, kas lieliski piemēroti apsveikumu kartēm. Sniegota ziemas ainava vai zeltītu gaismiņu pildīta Ziemassvētku eglīte drīz vien rotās tavas apsveikumu kartiņas un priecēs tavus draugus un ģimeni.

Zīmēšanas meistarkursi savukārt ļaus iegūt praktiskas zināšanas materiālu izvēlē un pareizā pielietojumā, kompozīciju veidošanā, zīmēšanas tehniku daudzveidībā, to attēlošanas iespējās, akadēmiskās pamatzināšanas priekšmetu konstruēšanā, telpas attēlošanā, apjoma veidošanā, tonēšanā un materialitātes atainošanā. Zīmēšanai nepieciešami vien labas kvalitātes zīmuļi un labs papīrs, lai sniegtu savai radošajai dvēselei vaļu.

Foto kursi skaistām atmiņām

Vizuāli atmiņu krājumi mūsdienās ir palikuši vien telefonu galerijās vai labākajā gadījumā saglabāti ārējā cietajā diskā. Taču ir tik daudz fantastisku atmiņu, par kurām gribās atcerēties biežāk. Ziemassvētkos it īpaši – visa ģimene sanāk kopā, tiek baudītas svētku vakariņas, dāvanu apmaiņas, dzejoļu skaitīšana un visapkārt mirdzošas dekorācijas un miers. Šo un citu līdzīgu ainavu un sajūtu iemūžināšana attēlos būtu skaista dāvana jebkuros svētkos, taču ne visiem, kam rokās ir kamera, izdodas notvert skaistos mirkļus.

Fotokursi ir nodarbību cikls, kas reizi ir jāiziet katram foto māksliniekam. Protams, ka arī pašmācības ceļā iespējams apgūt fotogrāfiju kā mākslu. Tomēr jau vislielākā mācība slēpjas pieredzē un praksē – jo vairāk ar šo hobiju nodarbojas, jo labāks ir rezultāts. Taču pieredzējuša profesionāļa pavadībā uzzināt, kā fotografēt ainavas un kluso dabu, arhitektūru un panorāmu, portretu un kustību, ir ļoti noderīgi.

Apgūstot fotografēšanu un vienmēr turot kameru sev pa rokai, ātri vien izdosies notvert skaistus ikdienas vai īpašu notikumu mirkļus. Zīmīga attēla ierāmēšana vai maza albuma uzdāvināšana ir skaista un lieliska dāvanas ideja Ziemassvētkos.

Klinšu kāpšana mājokļa dekorēšanai

Amizanti, tomēr nekad nevari zināt, kādā veidā reizēm varēs būt noderīgs tavs hobijs. Tieši tāpēc dzīves laikā vēlams uzkrāt pēc iespējas lielāku pieredzes klāstu un pilnveidot to ar dažādām apmācībām un vaļaspriekiem. Kad Ziemassvētku sezonā jāsteidz rotāt māja ar vairākiem metriem garām lampiņu virtenēm, tad diezgan noderīgas ir prasmes noturēt līdzsvaru, nebaidīties no augstuma un mācēt kāpt augstāk. Šādā gadījumā lieti noder prasmes klinšu kāpšanā.

Klinšu kāpšana ir hobijs, kas galvenokārt trenē muskuļus un sagatavo dažādām neparedzamām situācijām. Ne vienmēr izdodas nonākt situācijā, kad pēkšņi ir jārāpjas klinšu sienā. Taču reizēm ir jāuzkāpj uz savas mājas jumta un jāprot pa to rūpīgi pārvietoties, liekot Ziemassvētku dekorācijas. Tas pats attiecas arī uz svētku eglītes dekorēšanu. Ja šogad izdevies atrast īpaši milzīgu egli, tad tās galotnes rotāšana var izvērsties par īstu misiju. Taču ar klinšu kāpšanas prasmēm esi jau vienu soli tuvāk šī piedzīvojuma uzvarēšanai.

Saldumu paciņa pavisam citā izpratnē

Rokdarbi ir ļoti noderīgs hobijs, jo tam vienmēr ir iespējams atrast kādu pielietojumu svarīgos brīžos. Tas ne vien iemāca darboties radoši, bet arī pielietot dažādus izejmateriālus. Ziemassvētkos ierasts dāvināt dažādus gardumus un saldumu paciņa – gan lieliem, gan maziem. Saldumi tomēr garšo visiem, taču katru gadu zem eglītes atrast vienādu saldumu paciņu var kļūt nedaudz paredzami. Taču, esot rokdarbu meistaram, šis ir lielisks izaicinājums pārvērts kaut ko zināmu par jaunu un pārsteidzošu – konfekšu ziedu pušķi.

Konfekšu pušķu izgatavošanas nodarbības paredz apgūt četru dažādu pušķu veidošanu. Ziedi ir lieliska dāvana jebkuros svētkos, taču kāpēc gan Ziemassvētkos neuzdāvināt saldumu ziedus? Turklāt no konfektēm var izgatavot gandrīz jebko – no konfekšu groziņiem līdz pat mašīnām, lidmašīnām un mājiņām. Piemērota dāvana ikvienam ir garantēta.

Floristika krāšņiem ziediem jebkurā gadalaikā

Ja tomēr ar konfekšu pušķi dāvanas saņēmējam nav gana, jo tomēr krāsaini un dzīvīgi ziedi ir tik ļoti skaisti, tad liec lietā savas floristikas prasmes. Ziedi ir vieni no skaistākajiem dabas elementiem ar kuriem iespējams izdarīt tik daudz. Tāpat kā ar apsveikumu kartiņām un citām paredzamām dāvanām, tā ir arī ar ziediem. Ja laika gaitā neko nemaina, tad dāvanas vērtība zūd. Ja visi ziedi jau ir apdāvināti un vairs nav iespējas pārsteigt dāvanas saņēmēju, tad laiks jaunam hobijam – floristikai.

Floristikas meistarklase pierādīs, ka ziedus iespējams dāvināt ļoti krāšņā un oriģinālā izpildījumā. No svaigiem un dzīviem ziediem iespējams izveidot īstus šedevrus. Tos iespējams pasniegt kā dāvanas rotājumu un iesaistīt tos kompozīcijā. Tāpat no ziediem iespējams izveidot īstenu gleznu – kas var būt labāks par to?

Ēst gatavošana svinīgam svētku mielastam

Ne visiem patīk pavadīt savu brīvo laiku virtuvē, gatavojot ēdienus. Taču dažiem šī aktivitāte patiesi ir kā hobijs. Lieki piebilst, ka svētkos tieši ģimenes pavārs ir tas, kurš tiek novērtēts visvairāk. Tomēr ir jāpagatavo mielasts visai ģimenei, jāpiepilda pilns galds, jo gada beigās esam tomēr pelnījuši kārtīgi pieēsties un kopīgi pavadīt laiku. Kulinārijas prasmes ne vien palīdz laicīgi sagatavoties Ziemassvētku vakariņām, bet arī lieliski noder dāvanu pasniegšanā.

Ziemassvētki īpaši saistās ar piparkūkām un tikko no krāsns izņemtiem cepumiem. Kanēļa un karstvīna smarža, kas lēnām piepilda mājokli. Gan paša gatavotu karstvīnu, gan arī dažādus saldumus iespējams pārvērst par skaistām un ļoti garšīgām dāvanām. Tās īpaši noder, dodoties pirmssvētku laikā pie kāda ciemos. Ja virtuvē ir nepieciešamie Konditorejas piederumi un pāris noderīgi produkti, tad iespējams pagatavot patiešām gardas dāvanas.

Dekupāžas tehnikas priekšmetu atjaunošanai

Dekupāža ir hobijs, kurā galvenokārt tiek attīstītas prasmes dažādu virsmu dekorēšanā ar dažādiem papīra materiāliem. Ar dekupāžas zināšanām pavisam vienkāršam priekšmetam iespējams piešķirt ļoti skaistu dizainu. Piemēram, iegādājoties parastu stikla glāzi, ar dekupāžu salvešu tehnikā iespējams uz stikla virsmas izveidot skaistu zīmējumu. Tādā veidā glāze ir ne vien interesanta, bet arī īpaša, jo tā veidota paša rokām un ir oriģināla.

Dekupāžas nodarbība sniedz iespēju uzlabot prasmes dažādos veidos, taču galvenokārt tā ir iespēja saredzēt potenciālu. Tā ir prasme ieraudzīt veikala plauktos kādu priekšmetu, dāvanu kasti, piemēram, un padarīt to daudz pievilcīgāku ar pāris vienkāršiem paņēmieniem. Dekupāža lieti noderēs dažādu priekšmetu apdarināšanai un dāvanu iesaiņošanai.

Dāvanas ietērpšana skaistā saiņojumā

Visbeidzot, kad dāvana jau ir sarūpēta, atliek vien pēdējais solis to iesaiņot. Ja ir sarūpēta brīnišķīga dāvana, tad atlicis vien to iesaiņot, taču reizēm tieši tā ir visgrūtākā un laikietilpīgākā lieta. Vērts piebilst, ka dāvanas iesaiņojums sniedz pirmo iespaidu, tāpēc tam ir jābūt skaistam, tematiskam un gaumīgam. Ja esi apguvis dāvanu saiņošanas prasmes, tad svētku sezona tev noteikti ir daudz vienkāršākā. Jebkura dāvana tiek iesaiņota pāris minūšu laikā.

Dāvanu saiņošanas kursi ir ļoti noderīga un praktiska laika pavadīšana. Šī noteikti nav aktivitāte, kas kādam nekad nenoderēs. Kursos tu apgūsi darba noteikumus, strādājot ar dažādām lentēm un pušķiem, kā arī dažādas lenšu sasiešanas tehnikas. Tev tiks piedāvāti dāvanu saiņošanai nepieciešamie materiāli, darbarīki un dažādi saiņošanas materiālu izmantošanas noslēpumi. Iemācīsies kā iesaiņot pudeli, grāmatu, šokolādes un tējas krājumus, kā arī dekoratīvos grozus.

Šie ir vien daži hobiji, kas lieliski noder Ziemassvētku sezonā – gan dāvanu sagādāšanai, gan svētku sagaidīšanai. Ja arī tu pārvaldi kādu interesantu hobiju, kas noder svētkos, padalies ar to komentāru sadaļā. Lai jauki svētki un radošas Ziemassvētku dāvanas!

Komentēt