Floristika kā darbs un hobijs vienlaikus

Ziedi ir pati skaistākā dāvana, ko pasniegt sievietei. Turklāt ziedus saņemt ir īpaši patīkami ne vien svētkos, bet arī parastā ikdienā. Tie spēj atdzīvināt telpu pat drūmā un lietainā dienā. Daudziem tieši ziedi ir neatņemams pielikums jebkurai dāvanai, jo tie ar savu krāšņumu iepriecina dāvanas saņēmējus.

Floristika ir diezgan izplatīta gan kā hobijs, gan kā pakalpojums tieši šī iemesla dēļ – cilvēkiem patīk ziedi. No tiem iespējams izveidot dažādas kompozīcijas un rotājumus, kas neizsakāmi skaisti papildinās dāvanu. Taču pievērsties floristikai var likt arī vēlme paša savām rokām veidot ziedu kompozīcijas ikdienai un svētkiem. Veidot pasaulei un cilvēkiem apkārt ko skaistu un tādā veidā pavadīt savu brīvo laiku. 

Intervija ar Olīviju

Floristika ir brīnišķīgs hobijs, kurš ikdienā ne vien priecē ar krāsainiem ziediem, bet arī radoši izaicina. Satikāmies ar apburošu meiteni, kas savu ikdienas darbu ir nolēmusi saistīt ar ziedu kompozīcijām. Par to, kā Olīvija nonāca pie floristikas un kas ir viņas iecienītākā darba daļa, lasi šajā intervijā.

Kas ir Tavi mīļākie ziedi?

Man nav mīļāko ziedu, laikam esmu tas kurpnieks ar izdilušajām zolēm (smejas). Ja jāizvēlas no ziediem, tad viss atkarīgs no kompozīcijas stila. Taču īpaši es novērtēju retas ziedu šķirnes un savvaļas ziedus, tiem piemīt fantastisks šarms.  

Cik daudz ziedus Tu zināji 10 gadu vecumā? 

Bērnības gadus pavadīju Siguldā, lauku mājās, līdz ar to ziedi bija visapkārt, dārzā un pļavās. Bija zināmi uzvāramās tējas ziedi un arī dažādi dārza ziedi.

Vai Tev arī bērnībā patika ziedi?

Ar ziedu nosaukumiem bērnībā iepazīstināja omīte. Jā, ziedi vienmēr bijuši manā dzīvē kopš bērnībās. Lasījām Mājpuķītes, kurām piemīt burvīgs aromāts. Patika pīt vainadziņus no Margrietiņām. Ziedi bija visapkārt.

Kad Tevi ieinteresēja floristika? 

Tieši ar floristiku sāku nodarboties, kad atvērām savu ziedu studiju. Pirms tam par to nebija domas. Mamma man ir floriste ar vairāku gadu pieredzi.

Tā arī sanāca, ka arī es ar to sāku nodarboties. Sāku tam pievērsties pirms sešiem gadiem, tad arī apmeklēju dažādus kursus un daudz mācījos no mammas un pieredzējušiem floristiem.

Kas Tev visvairāk patīk floristikā?

Tā noteikti ir skaistā darba vide. Ziedu smaržas. Vislabāk patīk kreatīvais process. Ideju realizēšana un radoši izaicinājumi, kuri dod man pieredzi attīstoties tālāk.

Pasūtījumu pieņemšana svētkiem, ziedu dekorāciju un kompozīciju veidošana ir ļoti interesants process, kas ļauj radoši izpausties. Turklāt katra kompozīcija ir atšķirīga un ziedi ir tik daudzveidīgi, ka idejas jauniem projektiem nekad nebeidzās. 

Ir kas tāds, kas tev floristikā mazāk patīk?  

Floristika nav tikai skaists darbs ar ziediem, bet gan fiziski un emocionāli grūts drabs. Ir jābūt lielai pacietībai. Jāprot izprast klienta vēlmes. Ir jāmīl savs darbs ar visiem tā ērkšķiem.

Ko Tu domā par to, ka katram ir sava ziedu gaume? 

Tas ir pilnīgi normāli kā jebkurā citā darbā ar klientiem. Floristam jāprot strādāt ar visa veida ziediem un izprast klienta vēlmes. 

Vai vari apgalvot, ka floristika ir Tavs hobijs?

Jā, floristika noteikti ir mans hobijs. Es labprāt pievēršos ziediem arī ārpus sava darba laika. Tas ir patīkams process, darboties ar ziediem. Skaisti un radoši.

Ko Tu ieteiktu tiem, kas vēlas floristiku attīstīt kā hobiju?

Lai attīstītu floristiku kā savu hobiju, sākotnēji ir jāattīsta savas prasmes. Es ieteiktu apmeklēt dažādas meistarklases un kursus. Tagad tās ir pieejams daudzās vietās. Ļoti labus, pamācošus video var atrast arī youtube aplikācijā. 

Darīt ikdienā to, kas pašam vislabāk patīk ir patiesi brīnišķīga sajūta. Iesakām ik katram atrast savu hobiju, ko pārvērst par darbu.

Komentēt